معاون علمی رییس جمهوری:

ارزش افزوده واقعی را شرکت های نوآور پایین زنجیره ارزش ایجاد می کنند

ارزش افزوده واقعی را شرکت های نوآور پایین زنجیره ارزش ایجاد می کنند

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با بیان اینکه ارزش افزوده واقعی را شرکتهای نوآور پایین زنجیره ارزش ایجاد می کنند، اضافه کرد: در رویکرد اقتصاد دانش بنیان که نگاهی جدید و مترقی است، نوآوری و دانش در حلقه های پایین زنجیره های ارزش، ارزش های افزوده چندصدبرابری بوجود می آورد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در رویداد نمایشگاهی مسأله محور سازمان اقتصادی کوثر که با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان با حضور سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، ضمن اشاره به لزوم حرکت همه بخش ها به سمت تخصیص بازار به شرکتهای دانش بنیان با هدف توسعه زنجیره ارزش، اظهار نمود: به برکت تدبیر حمایت رهبر معظم انقلاب جریان علم و فناوری کشور به نقطه ای رسیده که همه بخش های کشور بر این باور رسیده اند که کلید پیشرفت کشور علم و فناوری است.
دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه باید به ایجاد بازار برای شرکتهای کوچک و نوآور در زنجیره ارزش توجهی جدی صورت بگیرد، اضافه کرد: در رویکرد اقتصاد دانش بنیان که نگاهی جدید و مترقی است، نوآوری و دانش در حلقه های پایین زنجیره های ارزش، ارزش های افزوده چندصدبرابری بوجود می آورد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری ضمن اشاره به لزوم اقدام دستگاه ها برای تخصیص بازار به شرکتهای دانش بنیان و فناور اظهار داشت: اقدام بنیاد شهید و امور ایثارگران در تخصیص بازار به این شرکت ها گامی پرارزش و در جهت ارزش های انقلاب و دفاع مقدس است. این بنیاد، پیشگام شده است تا ضمن تأمین نیازهایش فرصت های بازار را در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار دهد و امروز حرکت بنیاد شهید علاوه بر اینکه یک حرکت اقتصادی و نوآورانه است، یک حرکت و اقدام آرمانی به حساب می آید.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، ابزار امیدواری کرد به برکت اعیاد مبارکی که پیش رو داریم، اتفاقات و تحولات مثبتی در این رویداد رخ دهد و شاهد انعقاد قراردادها و تفاهمنامه های اثرگذار باشیم. معاونت علمی هم به واسطه اهرم ها و بازوهای حمایتی که در اختیار دارد، در کنار بنیاد شهید و سازمان اقتصادی کوثر آمادگی دارد تا ایده های نوآورانه به بازار برسند و شرکتهای دانش بنیان در پیوند با شرکتهای بزرگ زنجیره ارزش، به اثرگذاری بالا برسند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، سامانه بامک که بازار مشترک کوثر است، ارتباط و پیوند میان شرکتهای دانش بنیان، مشتریان و شرکتهای تابعه سازمان اقتصادی کوثر را شکل می دهد. با استفاده از ابزارهایی که بامک در اختیار شرکت ها قرار می دهد، زمینه را برای تسهیل خرید و فروش کالا فراهم می آورد.
منبع:

1401/12/03
08:22:20
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website