اعطاء نشان خادم المصطفی به ۱۲ واقف فناوری

اعطاء نشان خادم المصطفی به ۱۲ واقف فناوری

به گزارش لینک وبسایت، از جانب مدیرعامل بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) از واقفین این بنیاد تقدیر به عمل آمد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، در آستانه مبعث حضرت محمد مصطفی(ص)، از ۱۲ واقف و خیر بنیاد مصطفی(ص) تقدیر و به آنان نشان خادم المصطفی(ص) اهدا شد.
نشان خادم المصطفی در جهت تبیین و توسعه سنت حسنه وقف و به منظور ارج نهادن به همت عالی عاشقان حضرت مصطفی معرفی شده است.
تابحال جمع کثیری از نخبگان حوزه های علم، فناوری، فرهنگ و هنر به همراه علما و علاقه­ مندان به توسعه علم و فناوری، همینطور واقفین و خیرینی از دانشگاه­ ها، شرکت ­های دانش­ بنیان، سازمان ها و موسسات مختلف به جرگه خادمین حضرت مصطفی پیوسته ­اند که تحقق "هر مسلمان حداقل یک سهم برای توسعه علم و فناوری در جهان اسلام" را سبب شوند.
نشان خادم المصطفی در سطح بین ­الملل به ثبت رسیده است و می خواهد از همت والای واقفین علم و فناوری در سرتاسر جهان، اراده ­ای واحد را به منظور تحقق اهداف عالی جایزه مصطفی منجر شود. این نشان به همراه لوح تقدیر به خادم المصطفی اهدا می شود.
افرادی که مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند در ۵ گروه مختلف مشارکت داشتند که به این شرح است:
گروه اول
خانواده مرحوم ملک زاده استاد هنرمند
گروه دوم
"حسین زاده" مدیرعامل نهاد مردمی رسالت، میرامینی مدیرعامل صندوق توسعه تکنولوژی های جدید، مالک و مدیر یکی از کارخانه های صنعتی و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران
گروه سوم
"عطار" مدیرعامل یکی از شرکتهای فعال در حوزه انرژی، خیرآبادی مدیرعامل یکی از شرکتهای دارویی و تفرشی مدیرعامل یکی از شرکتهای فعال در صنعت الکترونیک
گروه چهارم
"رحیمی" مدیرعامل یکی از شرکتهای سرمایه گذاری و رحیمی مدیرعامل صندوق صنعت ماشین سازی
گروه پنجم
مدیرعامل شرکت مس شهر بابک
مشارکت ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در شبکه جایزه مصطفی (ص)
در این مراسم، مهدی صفاری نیا مدیر بنیاد مصطفی(ص) مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) اعلام نمود: تابحال ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در برنامه های بنیاد مصطفی(ص) در شبکه این بنیاد مشارکت کردند که از ۹۰۰ مرکز علمی جهانی شناسایی شده اند.
وی اظهار نمود: طبق بررسی های انجام شده تعداد دانشمندان و پژوهشگرانی که حداقل یک مستند علمی را منتشر نموده اند، حدود ۷۰ میلیون نفر در جهان اعلام شده اند و از این تعداد افرادی که سهمی در جهان اسلام دارند و فعال می باشند، بالغ بر ۳ میلیون نفر می شود که این میزان حدود ۴ درصد پژوهشگران جهان را می سازند.
صفاری نیا ضمن اشاره به بعضی از برگزیدگان رویداد جایزه مصطفی(ص)، این افراد را ستارگانی دانست که نورشان دیده نمی شد، اما حالا جایزه مصطفی(ص) از بین ۱۰۰ هزار نفر، آنها را شناسایی و در سطح دنیا معرفی کرده است.
منبع:

1401/11/26
12:25:23
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Link website