به زودی صورت می گیرد

افتتاح دبیرخانه اتحادیه انجمن های علمی معماری، مرمت و شهرسازی در دانشگاه هنر

افتتاح دبیرخانه اتحادیه انجمن های علمی معماری، مرمت و شهرسازی در دانشگاه هنر

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، دبیر اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی معماری، مرمت و شهرسازی ایران از انتخاب دانشگاه هنر تهران بعنوان محل استقرار دبیرخانه و دفتر این اتحادیه اطلاع داد و اظهار داشت: این دفتر بزودی افتتاح می گردد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، سینا همتی با بیان این خبر اظهار داشت: پیرو دعوت مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مردادماه، جهت برگزاری مجمع عمومی سالانه انجمن های علمی دانشجویان رشته های معماری، شهرسازی و مرمت دانشگاه های کشور، دانشگاه گیلان در تاریخ اول و دوم شهریور ماه میزبان ۴۸ دبیر و نایب دبیر انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های کشور در رشته های مذکور شد که در روند برگزاری مجمع عمومی سالانه و با رای اکثریت شرکت کنندگان، ۹ نفر از حضار مجمع بعنوان اعضای اصلی، دو نفر بعنوان اعضای علی البدل و دو نفر هم بعنوان اعضای اصلی شورای بازرسی و یک نفر بعنوان عضو علی البدل شورای بازرسی جهت فعالیت یک ساله در شورای مرکزی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویان معماری، مرمت و شهرسازی ایران انتخاب شدند.
وی اظهار نمود: اعضای اصلی و علی البدل شورای مرکزی در مدت انتصاب خود فعالیتهای گوناگونی به انجام رسانده اند که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛ * تشکیل کمیته های تخصصی ۹ گانه با عناوین کمیته آموزش و پژوهش، کمیته رویدادها، کمیته ارزیابی و صدمه شناسی فضا، کمیته ارتباطات و روابط عمومی، کمیته میراث فرهنگی، کمیته حقوقی و توسعه مدیریت، کمیته روابط و دیپلماسی بین الملل، کمیته کارآفرینی و ارتباط با صنعت، کمیته بازرسی و تصویب برنامه های اجرایی کمیته ها در جلسات شورای مرکزی اتحادیه.
* حضور در بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش؛ فناوری و فن بازار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به مناسبت هفته پژوهش از ۱۹ لغایت ۲۲ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد و عرضه دستاوردها و پتانسیل های اتحادیه به بازدیدکنندگان.
* برگزاری پنج وبینار تخصصی برای دانشجویان رشته های عضو اتحادیه با دعوت از اساتید و متخصصین حوزه های مرتبط.
* برگزاری ۱۳ جلسه شورای مرکزی اتحادیه جهت هم اندیشی اعضا برای پیشبرد اهداف اتحادیه.
* راه اندازی پویش های مردمی جهت اطلاع رسانی عمومی و محافظت از بافت ها و بناهای تاریخی کشور.
همتی اضافه کرد: حالا بعد از گذشت ۶ ماه از شروع به کار شورای مرکزی جدید اتحادیه، اعضای شورا مصمم به اصلاح ساختار اتحادیه جهت افزایش کارآمدی و استفاده بهینه از پتانسیل های موجود هستند و برای دستیابی به این هدف و بر مبنای اساسنامه موجود و برای نخستین بار در طول ادوار گذشته اتحادیه، مبادرت به تشکیل شورای مشاوران اتحادیه کرده اند و از اساتید و متخصصین رشته های مربوطه دعوت کرده اند تا نظرات و راهکارهای خویش را جهت بهبود شرایط فعالیت انجمن های علمی رشته های سه گانه اتحادیه ارائه نمایند. همینطور به پیشنهاد دبیر اتحادیه، شورای ادوار هم با دعوت از دبیران دوره های گذشته اتحادیه تشکیل شده است تا بتوان از تجربیات ایشان در کنار مشاوره اساتید عضو شورای مشاوران شاهد پیشبرد بهتر اهداف اتحادیه باشیم.
به قول همتی، اتحادیه به منظور ایجاد بستری برای ملاقات های حضوری با رایزنی های انجام گرفته، دانشگاه هنر تهران را بعنوان محل استقرار دبیرخانه و دفتر اتحادیه برگزید که امید است بزودی شاهد افتتاح آن باشیم. انتصاب مسؤولین جدید نشریه سروین و پیگیری انتشار سومین شماره از این نشریه به منظور بیان دغدغه ها و مسائل دانشجویان و انجمن های علمی عضو اتحادیه هم یکی از اقدامات مؤثر جهت ایجاد تحولات مطلوب در اتحادیه است.
همتی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته جهت ساماندهی ساختار اتحادیه را تشکیل کارگروه بازبینی در اساسنامه اتحادیه دانست و اضافه کرد: با بررسی دوباره اساسنامه و حذف پیچیدگی های ناکارآمد و اصلاح فرآیندها، زمینه کارآیی بیشتر اتحادیه و نظم بخشی به امور را بوجود می آورد که بزودی ساختار جدید به اطلاع دانشجویان و علاقمندان به مشارکت در حوزه های مربوطه خواهد رسید.
دبیر اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی معماری، مرمت و شهرسازی ایران تصریح کرد: شورای مرکزی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی معماری، مرمت و شهرسازی ایران از تمام اساتید و صاحبنظران حوزه های مرتبط دعوت می کند پشنهادات و انتقادات خویش را جهت دستیابی به اهداف اتحادیه مطرح کرده تا اعضای شورای مرکزی بعد از بررسی موارد مطروحه، زمینه اجرایی شدن آنها را فراهم نمایند و قدم های مثبتی در جهت اعتلای فعالیتهای انجمن های علمی دانشجویان کشور بردارند.1401/11/24
11:43:57
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website