رییس بنیاد نخبگان استان البرز:

رتبه های ۱ تا ۱۰۰ کنکور سراسری بورسیه می شوند

رتبه های ۱ تا ۱۰۰ کنکور سراسری بورسیه می شوند

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، البرز رئیس بنیاد نخبگان استان البرز اظهار داشت: بنا شده شرایطی ایجاد شود که رتبه های ۱ تا ۱۰۰ کنکور در رشته های علوم انسانی، علوم پایه، تجربی و ریاضی و فیزیک در صورت انتخاب تحصیل در بعضی رشته های مهم و کاربردی از ابتدا تا انتهای دوران تحصیل بتوانند از بورسیه استفاده نمایند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، محمد نبیونی روز دوشنبه ۱۷ بهمن در مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی امیرکبیر ضمن اشاره به پیشینه برگزاری این جشنواره اظهار نمود: نخستین دوره این جشنواره در سال ۹۹ با ۱۰۰ رساله، حمایت ۳۵ کارفرما، شرکت ۲۹ دانشگاه و هشت برگزیده برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ هم در مجموع ۲۲۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، اظهار داشت: ۴۸ کارفرما از طرح های دومین جشنواره که از ۴۸ دانشگاه کشور ارسال شده بود حمایت کرده و در نهایت ۱۰ برگزیده از میان شرکت کنندگان انتخاب گردید.

وی توضیح داد: سال جاری هم در مجموع ۲۳۸ رساله، رساله و طرح از ۵۶ دانشگاه و با حمایت ۸۳ کارفرما به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت ۱۰ نفر برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند.

این مسئول ضمن اشاره به این که در مجموع ۱۵۵ اثر به علت عدم احراز شرایط کارفرما محور بودن از رسیدن به دومین مرحله داوری بازماندند، اظهار داشت: در نهایت ۸۳ اثر به ۷ کارگروه جشنواره ارجاع داده شد.

به گفته نبیونی دانشگاه شریف، علامه، تهران، الزهرا، علم و صنعت، خوارزمی و امیرکبیر برخی از دانشگاه هایی بودند که طرح هایی به این جشنواره ارسال کردند.

وی ضمن اشاره به این که ۵۳ درصد شرکت کنندگان این جشنواره مرد و ۴۷ درصد زن بودند، اضافه کرد: ۷۵ داور در روند بررسی طرح های ارسالی این شرکت کنندگان دخیل بودند.

دبیر جشنواره ملی امیرکبیر بیان نمود: بنیاد ملی نخبگان از هر طرحی که بتواند راه گشای مشکلی از جامعه باشد حمایت می کند و این طور نیست که صرفاً فعالیت خویش را منوط به طرح های کارفرما محور کند.

وی افزود: این بنیاد سال جاری شرایط خاصی را برای ورود افراد به رشته های علوم پایه فراهم آورده و در بحث دانش آموختگان هم تسهیلات ویژه ای را در اختیار واجدین شرایط قرار می دهد.

این مسئول در انتها با تکیه بر اهمیت پیوند بیشتر علم با صنعت اظهار داشت: با قول هایی که امروز در این نشست داده شد امیدواریم از سال آینده این جشنواره بتواند پربارتر و با اثرگذاری بیشتری برگزار گردد.
1401/11/18
10:16:05
5.0 / 5
365
تگهای خبر: شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Link website