همكاری ایرانسل با تولیدكنندگان ایرانی گسترده تر می شود

همكاری ایرانسل با تولیدكنندگان ایرانی گسترده تر می شود

به گزارش لینك وبسایت ایرانسل همزمان با برگزاری «میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الكترونیك و مخابرات»، با هدف پشتیبانی از تولید ملی،  ۱۰ قرارداد و تفاهم نامه همكاری با تولیدكنندگان ایرانی امضا كرد.به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مراسم بامداد روز سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دكتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و هم تولیدكنندگان و فعالان صنعت مخابرات ایران در ساختمان مركزی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) برگزار گردید.
بر این اساس، ایرانسل با شركت های «اتصال صنعت میانه»، «صبا باتری»، «صنایع مخابرات ایران»، «فراز ارتباط»، «گرد الكتریك»، «نور بهینه گستر»، «نیان الكترونیك» و «صنایع قطعات الكترونیك ایران» در زمینه تولید مودم 4G، باتری ساكن مخابراتی، آنتن مخابراتی، ریپیتر رادیویی، آنتن FD تك باندی، دكل مخابراتی، میكرو داكت نوری و سیم كارت همكاری خواهد نمود.
در این مراسم، رضا رحمانی وزیر صمت، با تاكید بر لزوم همكاری هر چه بیشتر برای ارتقای توان شركت های داخلی، از ایرانسل و همراه اول جهت راه اندازی نمایشگاه دائمی پشتیبانی از تولید داخلی قدردانی كرد.
وی همینطور با اشاره به «نهضت ساخت داخل»، ضمن تقدیر از مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پیگیری آن، ابراز امیدواری كرد كه با تقویت تولید داخل امكان گسترش فعالیت شركت های ایرانی در حوزه بین المللی و افزایش صادرات هم فراهم گردد.
همچنین دكتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی با تبریك هفته بسیج، با اشاره به این كه با حمایت های انجام شده در سال ‎های اخیر، بخش عمده قطعات مورد نیاز در صنعت مخابرات ایران بومی سازی شده است، این روز را با عنایت به برگزاری مراسم، روز مباركی دانست و بر پایبندی ایرانسل بعنوان یكی از بازیگران بزرگ صنعت مخابرات ایران به توسعه تولید داخلی و بومی سازی تاكید نمود.
وی همینطور با اشاره به شراكت اپراتور بین المللی MTN در پروژه ایرانسل و حضور این اپراتور در كشورهای مختلف، اظهار داشت: «تلاش داریم تا تولیدكنندگان ایرانی بتوانند از راه MTN محصولات و خدمات خویش را در كشورهای دیگر هم عرضه كنند.»
پیش از این و همزمان با سال رونق تولید و در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت پشتیبانی از كالای ایرانی و هم با عنایت به سیاست های ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت صمت، نمایشگاه دائمی پشتیبانی از تولیدات داخلی در ساختمان مركزی ایرانسل افتتاح شده بود.
در این نمایشگاه به حوزه های فعالیتی نظیر تجهیزات مراكز سوئیچ و دیتا سنتر، تجهیزات شبكه، انتقال، پسیو، فیبر و متعلقات آن، خدمات طراحی، نرم افزارها، ساخت سایت های مخابراتی و... پرداخته شده و اقلامی مانند آنتن اكتابند، روتر، ریپیتر، مودم، ODU، تجهیزات مورد نیاز شبكه فیبر و... در معرض بازدید علاقه مندان قرار گرفته است.
در همین زمینه، ایرانسل در تیر ماه ۹۸ در جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) كه با هدف شناسایی و پشتیبانی از نخبگان و استعدادهای برتر فعالان بخش خصوصی این حوزه و ایجاد شور و نشاط علمی برگزار می شود، حضور یافته و بعنوان تنها اپراتور تلفن همراه برگزیده این جشنواره در زمینه پشتیبانی از كسب و كار ایرانی، موفق به دریافت عنوان «اپراتور برتر محور كسب وكار» شده بود.
همچنین ایرانسل در تیر ماه ۹۸ با حضور در نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل و رونق تولید»، لیستی از نیازمندی های خود برای تأمین خدمات و تجهیزات مورد نیاز را به تولیدكنندگان داخلی عرضه نموده بود.
2121


منبع:

1398/09/13
23:52:30
5.0 / 5
3736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website