در نشست تشكل های ایثارگری خراسان جنوبی با معاون رئیس جمهور؛

تفاهمنامه همکاری در جهت ایجاد مرکز نوآوری شاهد به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری در جهت ایجاد مرکز نوآوری شاهد به امضا رسید

به گزارش لینک وبسایت، خراسان جنوبی در نشست تشکل های ایثارگری با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که با حضور استاندار همراه بود، تفاهمنامه همکاری در جهت ایجاد مرکز نوآوری شاهد به امضا رسید.


تفاهمنامه همکاری فی ما بین بنیاد شهید و امور ایثارگران، پارک علم و فناوری و مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر، عصر امروز پنج شنبه ۱۳ بهمن به امضا رسید.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، برپایه سیاست های رئیس بنیاد شهید کشور و در جهت پشتیبانی از استارتاپ ها و شرکتهای دانش بنیان و هم ایجاد بستر مناسب برای اشتغالزایی ایثارگران به صورت پایدار، این تفاهمنامه ها در استان ها منعقد می شود.
با ایجاد این مراکز، زمینه لازم برای شکوفایی توان و ظرفیت و عرضه پیشنهادات و طرح های ایثارگران با دانش و تحصیلات فراهم می شود.
موضوع این تفاهم نامه؛ همکاری و تعاملات هم افزار در جهت شکل گیری و توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در جامعه هدف شامل اعضای بنیاد شهید و ایثارگران از راه به ایجاد زیرساخت های فیزیکی مورد نیاز، اختصاص فضای کار، ایجاد و شکل گیری استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین برپایه فناوری و نوآوری شرکتهای دانش بنیان، توسعخ توانمندی اعضاست.
هدف از انعقاد این تفاهمنامه، ایجاد زمینه مناسب بروز خلاقیت و بستر رشد و پرورش ایده های نو بر اساس دانش در حوزه های فعالیت و مأموریت مرکز دانش پژوهان، بنیاد و پارک، شناسایی، ارزیابی، پذیرش، توسعه و پشتیبانی از ایده ها، محصولات نوآورانه و فناورانه پژوهشگران، دانشجویان، فناوران، مخترعین و صاحبان کسب و کارهای نوآور در حوزه های فعالیت و مأموریت مرکز دانش پژوهان، بنیاد و پارک است.
گفتنی است ؛ هم اکنون با وجود سه سال فعالیت مرکز دانش پژوهان، هزار تیم استارتاپی ویژه جامعه ایثارگری در کل کشور فعال می باشند.


منبع:

1401/11/14
15:47:56
5.0 / 5
370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website