جزئیات بازدید رهبر انقلاب از محصولات ویژه بخش فضایی در نمایشگاه توانمندی های داخلی؛

از ماهواره های ناهید تا گسترش فناوری فضایی در صنایع دیگر

از ماهواره های ناهید تا گسترش فناوری فضایی در صنایع دیگر

به گزارش لینک وبسایت، سخنگوی سازمان فضایی اظهار داشت: بخش فضایی کشور در سالیان مختلف فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است اما در تمام این ادوار همواره رهبر انقلاب مواضع حمایتی و راهگشایی در حوزه فضایی داشته اند که شاید مشهورترین این موارد را بتوان بحث دستیابی به «مدار ژئو» دانست.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، حسین دلیریان طی سخنانی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به بازدید امروز رهبر انقلاب از نمایشگاه توانمندی های داخلی که در حوزه های مختلف اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز بازدید سه ساعته ای از نمایشگاه توانمندی های تولید داخل داشتند که الحمدلله فرصتی پیش آمد که سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران هم در چارچوب غرفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توانمندی های کشورمان در حوزه فضایی را به ایشان ارائه نمایند.
وی اضافه کرد: بخش فضایی کشور در سالیان مختلف فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است اما در تمام این ادوار همواره رهبر عزیز انقلاب مواضع حمایتی و راهگشایی در حوزه فضایی داشته اند که شاید مشهورترین این موارد را بتوان بحث دستیابی به "مدار ژئو" دانست.
سخنگوی سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: در بازدید امروز هم دکتر سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران دستاوردهای کشور در حوزه های مختلف را به صورت عینی برای رهبر انقلاب توضیح دادند و تجهیزات مختلف را خدمت ایشان عرضه کردند.
دلیریان افزود: یکی از مهم ترین مواردی که رئیس سازمان فضایی به محضر رهبر انقلاب عرضه کرد، محصولات سر ریز صنعت فضایی بود که به صورت مصداقی توضیح داده شد که این محصولات فضایی چگونه در مصارف صنعتی دیگر، کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.
وی تصریح کرد: همینطور مصادیقی از محصولات صنعت فضایی که کاربری صنعتی روی زمین دارند مانند انواع باتری ها هم توسط رئیس سازمان فضایی ایران به محضر رهبر انقلاب توضیح داده شد.
سخنگوی سازمان فضایی ایران اظهار داشت: همینطور در جریان این بازدید، محصولات فضایی دیگری مانند سیستم های ماهواره ای بخصوص ماهواره های ناهید۱ و ناهید ۲ که در واقعا نخستین گام جمهوری اسلامی ایران در حوزه مخابرات فضاپایه هستند هم عرضه شد.
دلیریان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از محصولاتی که در نمایشگاه رهبر معظم انقلاب از آن بازدید کردند، موتور پیشران بلوک انتقال مداری بود که رئیس سازمان فضایی ایران مأموریت ها، عملکرد و نحوه به کارگیری این محصول را به رهبر انقلاب توضیح دادند.
وی اضافه کرد: شبکه شرکتهای دانش بنیان و نحوه همکاری سازمان فضایی ایران با این شرکت ها آخرین موضوعی بود که خدمت رهبر انقلاب عرضه شد.
سخنگوی سازمان فضایی ایران همینطور عنوان کرد: بعد از پایان عرضه رئیس سازمان فضایی ایران، رهبر معظم انقلاب سوالات تخصصی در حوزه های مختلف مطرح فرمودند که رئیس سازمان فضایی به این سوالات پاسخ دادند. البته این سوالات نشان می داد که ایشان روی مباحث فضایی تمرکز دارند و از جزئیات برنامه های فضایی آگاه هستند.
دلیریان افزود: یکی از مهم ترین اقدامات سازمان فضایی ایران در حوزه فضایی فعال کردن دبیرخانه شورای عالی فضایی پس از حدود ۱۰ سال تعطیلی بوده که این اقدام و همینطور پیگیری های رئیس جمهور و وزیر ارتباطات منجر به برگزاری دو جلسه شورای عالی فضایی شد؛ این مساله و این که رئیس جمهور شخصا پیگیر پروژه های فضایی کشور هستند هم همچون موارد دیگری بود که به رهبر انقلاب گزارش شد.
وی در انتها تصریح کرد: سازمان فضایی ایران برای اجرای تک تک بندهای برنامه ۱۰ ساله فضایی که در جلسه اخیر شورایعالی فضایی به تصویب رسید، مصمم است و در این راه حمایت های رهبر انقلاب حتما راهگشا و مشوق مدیران و دانشمندان صنعت فضایی کشور خواهد بود.
منبع:

1401/11/09
12:25:35
5.0 / 5
299
تگهای خبر: دستاورد , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Link website