رونمایی از 3 کاتالیست جدید با کاربرد در صنعت فولاد

رونمایی از 3 کاتالیست جدید با کاربرد در صنعت فولاد

لینک وبسایت: لینک وبسایت: در حاشیه چهارمین همایش دوسالانه ˮبومی سازی کاتالیست و پروسه احیای مستقیم آهنˮ از سه کاتالیست در زمینه فولاد رونمایی گردید.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه تولید کاتالیست های صنعت، در حاشیه چهارمین همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست و پروسه احیای مستقیم آهن از سه کاتالیست بهبودیافته احیاء مستقیم آهن که توسط این شرکت بومی سازی شده است، رونمایی نمود. این کاتالیست ها مورد استفاده در صنعت فولاد هستند.
این کاتالیست ها به لحاظ کیفی و عملکردی در طول چهار سال استفاده در مقیاس نیمه صنعتی و در مدول های فولادی، استانداردهای لازم را دریافت کرده اند.
در این همایش علاوه بر تشریح مشخصات فنی این محصولات، قراردادی نیز منعقد گردید.
در این مراسم دکتر مهران رضایی، مدیر مهندسی و تحقیقات کاتالیست این شرکت با اشاره به رونمایی از کاتالیست های جدید، اظهار داشت: از سال ۸۴، تولید این کاتالیست ها را با همکاری شرکت فولاد خوزستان شروع کردیم و این شرکت جهت بررسی عملکرد کاتالیست ها همکاری بسیار خوبی با ما داشت و با این همکاری، ۷۰ درصد کاتالیست آهن اسفنجی کشور توسط این شرکت تولید می شود.
وی واحد تحقیقات و توسعه این شرکت را یکی از پیشرفته ترین واحدهای تحقیقات بخش خصوصی برشمرده است، به شکلی که در این واحد امکان شبیه سازی مجموعه ای از واکنش های شیمیایی وجود دارد، تصریح کرد: ما در فرمولاسیون محصولات جدید، از ترکیبات جدید استفاده کردیم که سبب شد کاتالیست های جدید، خصوصیات احیاپذیری بهتری نسبت به نمونه های قبل داشته باشند و بتوانند در زمان کوتاه تری در سرویس قرار گیرند.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، چهارمین همایش "بومی سازی کاتالیست در پروسه احیای مستقیم آهن" از روز پنجشنبه، ۲۹ دی شروع شده و تا اول بهمن ادامه دارد.
منبع:

1401/11/01
12:21:58
5.0 / 5
268
تگهای خبر: سرویس , شركت , كاربر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website