با تلاش فناوران داخلی محقق شد

ساخت دستگاه اکسیژن ساز با قابلیت تشخیص بیماری و تأمین هوای سالم برای بیماران

ساخت دستگاه اکسیژن ساز با قابلیت تشخیص بیماری و تأمین هوای سالم برای بیماران

به گزارش لینک وبسایت، یکی از شرکتهای فناور مستقر در مرکز رشد و فناوری دانشگاه شهید رجایی کاشان با استفاده از ذرات نانو به ساخت دستگاه اکسیژن سازی نائل شده که علاوه بر تولید اکسیژن مورد نیاز بیمار قادر به تشخیص هوای سالم از ناپاک، تشخیص برخی بیماری های ریوی و دریافت دستورالعمل از پزشک و انتقال به کادر درمان است.


سحر صابری، مدیر فنی این شرکت در گفتگو با ایسنا، محصول فناورانه این شرکت را دستگاه اکسیژن ساز دانست و اظهار داشت: این دستگاه یک ابزار کمکی جایگزین برای سیستم های قدیمی کپسول تأمین کننده اکسیژن است که برای دامنه متنوعی از کاربران قابل استفاده می باشد.
وی وظیفه اصلی این دستگاه را تولید اکسیژن تغلیظ شده دانست و اضافه کرد: میزان هوایی که در طول شبانه روز تنفس می نماییم، دارای ۷۸ درصد نیتروژن، ۲۱ درصد اکسیژن و یک درصد گازهای طبیعی دیگر است و با این دستگاه اکسیژن تغلیظ شده را تأمین خواهد شد.
صابری با تکیه بر این که تولید دستگاه اکسیژن ساز بر مبنای اصول استاندارد سازمان بهداشت جهانی و نیاز جامعه به درمان بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی انجام شده است، خاطرنشان کرد: این دستگاه دارای مکانیسم تشخیصی-درمانی است و با کاربرد فناوری نانو در آن سبب تصفیه هوای خروجی می شود.
به قول مدیر فنی این شرکت، نانو ذرات نقره و طلای به کاربرده شده در این دستگاه باعث جداسازی هوای سالم از آلوده می شود. این خصوصیت برای نخستین بار است که در دستگاههای اکسیژن ساز استفاده می شود.
وی اکسیژن تراپی، درمان بیماری های مزمن ریوی، COPD، آپنه، آمفیزم و غیر را همچون کاربردهای این دستگاه نام برد و تصریح کرد: همینطور خلوص بالای اکسیژن خروجی، تولید صدای اندک، راحتی استفاده از آن، جابه جایی آسان، نمایشگر دیجیتال، حسگرهای دیجیتال و تعیین میزان ضربان از مزایای دستگاه اکسیژن ساز تولیدی در این شرکت به حساب می آید.
صابری با اشاره به اینکه این دستگاه قابلیت کنترل از راه دور را دارد، اظهار نمود: این دستگاه دارای نرم افزار تخصصی ارتباط گفتاری، صوتی و تصویری پزشک و بیمار از راه دور است و قابلیت دریافت دستورالعمل های لازم از پزشک توسط دستگاه به کادر درمان در آن پیشبینی شده است.
به نقل از ایشان، امکان تشخیص بیماری هاپوکسی و هیپوکسی از دیگر قابلیت های این دستگاه است.
منبع:

1401/10/28
14:52:21
5.0 / 5
278
تگهای خبر: ابزار , دیجیتال , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website