کاهش تصادفات و تلفات جاده ای با نسل جدید آسفالت های هوشمند

کاهش تصادفات و تلفات جاده ای با نسل جدید آسفالت های هوشمند

به گزارش لینک وبسایت، تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان با تولید آسفالت های هوشمند خودترمیم شونده زمینه ای را برای کاهش میزان تصادفات جاده ای فراهم کردند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، مسعود علیزاده از مدیران این شرکت دانش بنیان، زیرساخت های در رابطه با حمل و نقل را یکی از بنیان های مهم پیشرفت و رشد و توسعه کشور دانست و اظهار داشت: بر این اساس ما در این شرکت مجموعه ای از قیرهای هوشمند را تولید کردیم.
وی افزود: خرابی جاده ها و وجود صدمه های طولانی مدت بر سطح آن به غیر از هزینه های سنگین، تصادفات و کشته و زخمی های زیادی ناشی از تصادفات جاده ای را به دنبال دارد، ازاین رو ما نسل جدید قیرهای هوشمند به روش پلیمریزاسیون را به تولید رساندیم که می تواند خیلی از مشکلات قیرهای پیشین را مرتفع کند.
علیزاده تصریح کرد: یکی از خصوصیت های مهم این آسفالت ها، خاصیت خودترمیم شوندگی آنها است؛ چون که این آسفالت های تولیدشده دارای حافظه شکلی است و از این طریق می تواند بعد از تغییر حالت و خرابی احتمالی، به حالت اولیه خود بازگردد.
این محقق افزود: یکی دیگر از خصوصیات این محصول دانش بنیان، عمق و دوام بیشتر آنها است، همینطور در مقابل یخ زدگی مقاومت بیشتری دارد و از لغزندگی کمتری برخوردار می باشد. مجموعه این خصوصیت ها سبب شده است که سطح تصادفات در این نوع آسفالت ها کاهش پیدا کند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، به قول وی این محصول در حدود ۱۰۰ هزار تن در شهر مشهد و دیگر شهرهای خراسان، اجرا شده است.
وی تصریح کرد: آسفالت هایی که با استفاده از پلیمرهای خارجی ساخته شده اند، معمولا ۲۵۰ درصد از نمونه مشابه آسفالت های معمولی گران تر هستند، در حالیکه قیمت آسفالت هوشمند و پلیمری ما تنها ۱۵ درصد از آسفالت معمولی بالاتر است.
منبع:

1401/10/20
16:11:05
5.0 / 5
396
تگهای خبر: شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Link website