تولید جرم نسوز مناسب برای کارخانه های فولاد

تولید جرم نسوز مناسب برای کارخانه های فولاد

به گزارش لینک وبسایت، محققان یکی از شرکت ها ماده ای برای تولید قطعات نسور با استفاده از نانو ذرات تولید کردند که از آنها میتوان بعنوان جایگزین کست های ریختنی در کارخانه های فولاد، صنایع سیمان و پتروشیمی استفاده نمود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، پاتروکست ساخته شده در این شرکت که معمولاً با کمک یک سیال مخلوط شده و در یک نگهدارنده مشخص ریخته می شود تا یک قطعه نسوز را ایجاد نماید، از مزیت هایی همچون قیمت مناسب، مقاومت فشاری سرد بسیار بالا، تحمل دما از ۱۴۰۰ تا ۱۸۵۰ درجه سانتی گراد و تقویت با نانوذرات با ابعاد کمتر از ۵۰ نانومتر برخوردار می باشد.
به نقل از ستاد نانو، در ساخت نسوزهای ریختنی از بایندرهای مختلفی همچون بایندرهای کلوئیدی استفاده می شود. این محصول جرم ریختنی یا "کست" دیرگداز و نسوز حاوی نانوذرات بوده که بعنوان جایگزین بسیار مناسب برای کست های ریختنی به حساب می آید و مقاومت فشاری سرد بسیار بالا از خصوصیت های بارز آن است که بسته به درصد آلومینای موجود در فرمول از دمای ۱۴۰۰ تا ۱۸۵۰ درجه حرارت را تحمل می کند.
این گروه از نسوزها به دلیل خواص تقویت شده و روش نصب راحت موردتوجه خاصی قرار گرفته اند. نسوزهای ریختنی یک پیش مخلوط حاوی دانه های نسوز، زمینه، چسباننده ها و مواد کمکی بدون سیمان هستند و شامل خاک های سیلیسی، خاک های اسپینل و جرم های آلومینایی بوده و برای نسوزکاری در بلوک های بالا و پایین کوره القایی، ناودانی و سطح پلت فرم کوره القایی، لایه ایمنی تاندیش، لایه ایمنی پاتیل، درپوش پاتیل، درپوش تاندیش، عدسی های پیش گرم و تعمیرات کف پایل استفاده می شوند.1401/10/09
13:47:28
5.0 / 5
327
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Link website