دهقانی در حاشیه تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه شریف:

بدنبال ارائه محصولات عرضه محور دانشگاه ها به صنایع داخلی و بازارهای خارجی هستیم

بدنبال ارائه محصولات عرضه محور دانشگاه ها به صنایع داخلی و بازارهای خارجی هستیم

به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با اعلان اینکه کارهای هدف محور و بازارمحور دانشگاه ها مشتری مشخص دارند، اظهار داشت: برای کارهای عرضه محور که این خاصیت را ندارند، برنامه ارائه خدمات و محصولات به دستگاهها، صنایع کشور و بازارهای خارجی را بصورت جدی دنبال می نماییم.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۴۰۱ امروز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در محل این دانشگاه انجام شد.
روح الله دهقانی در حاشیه این مراسم، اظهار داشت: در این مراسم که به مناسبت هفته پژوهش وفناروی دانشگاه شریف برگزار شده است، از پژوهشگران عرصه علم، پژوهش، فناوری و نوآوری در این دانشگاه تقدیر گردید.
وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف، همیشه یک نگین درخشان در کشور و همین طور قطب موثر در پرورش جوانان و حل مسائل پیچیده فناوری در کشور بوده است. امسال هم به لطف خدا، به همت جوان هایی که در این کشور کار می کنند و با کمک اساتید پیشکسوت و مدیران دانشگاه، ورق زرین دیگری در افتخارات دانشگاه ثبت گردید.
وی افزود: در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان اساسا نگاهی ویژه به دانشگاه صنعتی شریف داریم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با اشاره به میزان کاربردی شدن تحقیقات دانشگاه ها همچون دانشگاه صنعتی شریف، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف عموما لبه حمله توسعه فناوری در کشور است و اغلب مشتریان خدمات پژوهشی و فناوری این دانشگاه، سرمایه های واقعی این کشور هستند. این دانشگاه رتبه اول را در بخش قراردادهای ارتباط با صنعت بین همه دانشگاه های کشور دارد. علاوه بر این، ناحیه نوآوری که اطراف دانشگاه شکل گرفته، کاملا فعال در بازار است.
دهقانی اشاره کرد: عموما کارهایی که در این دانشگاه به انجام می رسد، هدف محور و بازار محور است و مشتری مشخص دارد؛ اما برای آن دسته از کارهایی که عرضه محور هستند هم برنامه ارائه محصولات به دستگاهها و صنایع کشور و بازارهای خارجی را بصورت جدی دنبال می نماییم.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، همین طور در این مراسم از روح الله دهقانی به عنوان پژوهشگر نمونه سال تقدیر گردید.
منبع:

1401/10/05
10:56:33
5.0 / 5
499
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Link website