حمایت ویژه از استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی

حمایت ویژه از استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی

لینک وبسایت: لینک وبسایت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در امتداد تحقق شعار سال و قانون جهش تولید دانش بنیان، از واحدهای دانش بنیان برای استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی و فناوری حمایت می کند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، این سازمان حمایت های ویژه ای را در امتداد توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان برنامه ریزی نموده است که از مهم ترین آنها می توان به واگذاری حقوق انتفاع عرصه در شهرک ها و نواحی صنعتی و فناوری به شرکت های دانش بنیان و صنایع پیشرفته بصورت نقد و اقساط اشاره نمود.
بر این اساس، برای اراضی با مساحت بیش از ۳۰۰۰ متر مربع از تسهیلات ۱۰ درصد نقدی و اقساط ۴۸ ماهه با تنفس شش ماهه در بازپرداخت اقساط و برای اراضی کمتر از ۳۰۰۰ متر مربع از ۱۰ درصد پرداخت نقدی با اقساط ۴۲ ماهه یا تنفس شش ماهه در پرداخت اقساط بهره خواهند برد.
برای واحدهای دانش بنیان و صنایع پیشرفته که دارای اولویت سرمایه گذاری بوده و توسط دفتر فناوری و نوآوری معاونت هماهنگی و محیط کسب وکار وزارت صمت، معرفی شوند، بخش نقدی قرارداد آنها یک درصد تعیین می شود و مشمول تنفس شش ماهه و بهره برداری قبل از موعد نیستند.
بر طبق این بخشنامه حمایتی، در صورت بهره برداری قبل از موعد شرکت های دانش بنیان و صنایع پیشرفته دارای مجوز از وزارت صمت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در صورت تصویب در هیأت مدیره شرکت استانی، تا سقف ۳۰ درصد اقساط باقی مانده مبلغ قرارداد حقوق انتفاع عرصه آنها از آخرین سفته های سررسید نشده بخش تعهدی قرار مربوطه، به طرف های قرارداد بازگردانده می شود.
اجاره بهای دفاتر برای شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده های فناوری و صنایع پیشرفته دارای مجوز، در مراکز خدمات فناوری و کسب وکار به وجود آمده در سطح کشور، مشروط به فعالیت مؤثر در سال اول استقرار، به میزان ۲۰ درصد مبلغ اجاره دریافت می شود.
همچنین، در اجرای برنامه های حمایتی توسعه و توانمندسازی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و فناوری و واحدهای دانش بنیان و صنایع پیشرفته دارای مجوز از وزارت صمت و معاونت علمی، در اولویت قرار می گیرند.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برمبنای بند ب ماده ۲۴ دستورالعمل بهره برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات شهرک ها و نواحی صنعتی، صنفی و فناوری، شرکت های دانش بنیان تولیدی در صورت گرفتن پایان کار ساختمانی و پروانه بهره برداری، تا سقف ۱۰ درصد مشمول مشوق به اقساط باقی مانده نیز می شوند.
منبع:

1401/09/26
08:17:26
5.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website