دهقانی فیروزآبادی خبر داد

اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای توسعه صادرات

اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای توسعه صادرات

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری اظهار داشت: توسعه بازار صادراتی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از برنامه های راهبردی جدی ما در معاونت علمی و فناوری است. ما آمادگی داریم با همکاری منابع یکی از بانکها 100 میلیارد تومان را در سال برای این شرکتها اختصاص دهیم تا بتوانند صادرات داشته باشند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در افتتاحیه دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، اضافه کرد: این که امروز در این نمایشگاه حدود ۳۰۰ شرکت حاضر شده و حدود ۹ هزار محصول عرضه می شود و این که حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان فروش داشته است، حاکی از آنست که کشور به بلوِغ فناوری رسیده است.
وی با اعلان اینکه تمام گزارش ها حاکی از آنست که تعداد تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی تولید شده در ایران به نسبت خیلی از کشورها چند برابر است، اظهار داشت: در بعضی زمینه ها میزان این تولیدات از کشورهای اروپایی بیشتر یا برابر است؛ بدین جهت ما در معاونت علمی نگرش جدیدی به بحث صادرات داریم و درحال برنامه ریزی هستیم که در امتداد افزایش صادرات، حمایت هایی داشته باشیم.
دهقانی فیروزآبادی، پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه بین المللی را از برنامه های این معاونت نام برد و تصریح کرد: توسعه بازار صادراتی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از برنامه های راهبردی جدی ما در معاونت علمی و فناوری است. ما آمادگی داریم با همکاری منابع یکی از بانکها ۱۰۰ میلیارد تومان را در سال برای این شرکتها اختصاص دهیم تا بتوانند صادرات داشته باشند.
وی با تأکید بر این که این فرصت یک فرصت جدید برای شرکت های دانش بنیان شمرده می شود، اظهار داشت: دانش تولید تجهیزات آزمایشگاهی در کشور ما به قدری است که می تواند در بازار بزرگ بین المللی حضور یابد و بازارسازی کند.
دهقانی فیروزآبادی عنوان کرد: ما می توانیم در زمینه بازارسازی و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی ورود نماییم و بازار منطقه را به دست آوریم؛ برای اینکه شرکت های دانش بنیان و فناوران توان و دانش تولید تجهیزات آزمایشگاهی را دارند.
وی با اشاره به راهبرد دیگر معاونت علمی، اظهار داشت: تولید ارزان و باکیفیت در زمینه های صنعت، معدن، کشاورزی و انرژی از دیگر برنامه های راهبردی ما در معاونت علمی شمرده می شود.
دهقانی فیروزآبادی افزود: ورود به این حوزه ها می تواند به ماشین سازی به عنوان یک صنعت مادر و اتوماسیون رونق دهد که باید این حوزه را جدی بگیریم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری اشاره کرد: امیدوار هستیم با پشتیبانی از دانش بنیان ها در این عرصه بتوانیم وارد صنعت ماشین سازی مدرن شویم.
وی درباب شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی، اظهار داشت: طی سالهای قبل این شبکه آزمایشگاهی راهبرد جدیدی را برای کاهش هزینه ها در پیش گرفته تا اساتید، دانشجویان و صاحبان صنایع بتوانند از این شبکه آزمایشگاهی بهره ببرند.
وی اظهار داشت: ما باید بتوانیم تجهیزاتی را که بتوانند ۲۰ ساعت در روز کار کنند، تولید نماییم و از محصولاتی که توانایی کار در طول این مدت زمان را ندارد، تحریم نماییم.
بگفته دهقانی فیروزآبادی، در این کشور ما لبریز از تجهیزات و دستگاه هایی هستیم که می توانند ۲۰ ساعت کار کنند و به توسعه شبکه آزمایشگاهی کمک کنند.
وی افزود: ما در معاونت علمی از همه فعالان که مشتاق تولید ماشین آلات و محصولات مربوط به شبکه آزمایشگاهی هستند، دعوت به همکاری می نماییم و علاقمند هستیم به آنها کمک نماییم و حمایت هایی دراین زمینه ها داشته باشیم.
دهقانی فیروز آبادی با اعلان اینکه هم اکنون ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور محصول تولید می کنند، اظهار داشت: ما می توانیم این شرکتها را شبکه نماییم که شرکت های کوچک با شرکت های بزرگ همکاری کنند تا بتوانیم علاوه بر تولید در کشور به توسعه صادراتی برسیم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در آخر اظهار داشت: امیدواریم این نمایشگاه جلوه های اقتدار فناوران کشور را به خوبی نشان دهد.
منبع:

1401/09/20
15:02:42
5.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website