پیام تسلیت رییس فرهنگستان علوم برای درگذشت زنده یاد احمد صافی

پیام تسلیت رییس فرهنگستان علوم برای درگذشت زنده یاد احمد صافی

لینک وبسایت: لینک وبسایت: رییس فرهنگستان علوم به مناسبت درگذشت زنده یاد احمد صافی پیام تسلیتی منتشر نمود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، در پیام تسلیت رضا داوری اردکانی آمده است:
«هوالباقی؛
آقای احمد صافی دانشمند دوستدار و غمخوار آموزش وپرورش از دنیا رفت. ایشان همه عمر پرثمر خودرا در خدمت صادقانه و شاید غلو نباشد که بگوییم در عشق به پیشه شریف تعلیم و تربیت گذراند. خداوند ایشان را رحمت فرماید.
در زمانه ای که عشق به آموزش وپرورش و امثال این معانی افسانه شده است، درد و دریغ این فقدان بزرگتر است.
این ضایعه را به بازماندگان این فقید گرامی و استادان تعلیم و تربیت و به همه معلمان و دانش آموزان و به خصوص به اخوی گرامیشان تسلیت می گویم.»
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، استاد احمد صافی متولد ۲۹ دی ۱۳۱۶ در گلپایگان بود. این استاد فقید در سال ۱۳۳۴ دانشسرای مقدماتی گلپایگان را به انتها رساند. وی بعد از پنج سال تدریس در شهرهای استان لرستان، در دانشسرای عالی تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۴۴ تحصیل در رشته آموزش ابتدایی را به انتها رساند. بعد از ادامه تحصیل در رشته راهنمایی و مشاوره در دانشگاه تربیت معلم، استاد در سال ۱۳۴۸ به عنوان دانشجوی ممتاز از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. از همین سال به تدریس در این دانشگاه مشغول شد که این همکاری بیش از ۳۰ سال ادامه داشت.
این استاد پیشکسوت، بیش از پنج دهه در دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، الزهرا، تربیت مدرس، آزاد، شهید رجایی و مراکز مختلف تربیت معلم به تدریس پرداخت.

طولانی ترین ‏دوران تدریس در دانشگاه آزاد واحد رودهن طی شد که از سال تاسیس آن واحد در سال ۱۳۶۴ شروع شد و تا سال ۱۳۹۱ به طول انجامید. در این دانشگاه‏ ها دروسی مانند سازمان و قوانین آموزش وپرورش ایران، مسایل آموزش وپرورش ایران، آموزش وپرورش ابتدایی، راهنمایی و متوسطه، اصول و فنون راهنمایی و مشاوره، راهنمای تحصیلی، مدیریت آموزشی، روابط انسانی در مدیریت، تاریخ آموزش وپرورش در اسلام و ایران، خانواده متعادل، لطمه شناسی خانواده، کارورزی در مشاوره، تجربه عملی و کارورزی در معلمی، فنون و روش ‏های تدریس، مدیریت اسلامی، مدیریت و برنامه‏ ریزی آموزشی، آموزش وپرورش ابتدایی و راهنمایی، مشاوره تحصیلی، راهنمایی و مشاوره شغلی و تعدادی دیگر از دروس رشته های مختلف مراکز تربیت معلم را در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس تدریس کرده است. حاصل این دوره طولانی آموزشی، علاوه بر تربیت صدها معلم و دانشجو، نگارش تعداد ۳۱ کتاب که غالباً با همان سرفصل ‏های درسی و گاهی با همان عناوین نظیر سازمان و قوانین آموزش وپرورش ایران، مسائل آموزش وپرورش ایران، راهنمایی و مشاوره و...، نگارش قریب ۱۰۰ مقاله، اجرا و یا نظارت بر بیش از ۵۰ طرح تحقیقی است.
منبع:

1401/09/18
13:23:33
5.0 / 5
420
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Link website