حاوی آزمایشهای علمی؛

محموله ۳۵۰۰ کیلوگرمی به ایستگاه فضایی بین المللی رفت

محموله ۳۵۰۰ کیلوگرمی به ایستگاه فضایی بین المللی رفت

به گزارش لینک وبسایت، اسپیس ایکس یک کپسول حاوی ۳۵۰۰ کیلوگرم بار همچون آزمایش های علمی را به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کرد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از اسپیس، عملیات مذکور که قبلاً قرار بود در ۲۲ نوامبر صورت گیرد، به علت وضعیت نامساعد آب وهوایی به تعویق افتاده بود. در این فرآیند یک کپسول دراگون بیست و ششمین مأموریت تأمین ذخایر اسپیس ایکس برای ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد. طبق اطلاعات موجود کپسول در ساعت ۱۹: ۲۰ دقیقه گرینویچ روز شنبه به فضا پرتاب شد.
کپسول باری اسپیس ایکس احتمالا امروز در ساعت ۱۲: ۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ کنار ایستگاه فضایی بین المللی پهلو می گیرد. دراگون بعد از رسیدن به مقصد ۴۵ روز در فضا می ماند. موشک فالکون ۹ و کپسول دراگون این مأموریت برای اولین بار به فضا ارسال شدند. مطابق برنامه ریزی ها، ۸ دقیقه بعد از پرتاب، بوستر اول فالکون ۹ از آن جدا شد و روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس فرود آمد. دراگون در این مأموریت ۳۵۰۰ کیلوگرم بار را به فضا برده که شامل گوجه های کوچک، میکروسکوپی جهت بررسی تغییرات در سیستم ایمنی بدن فضانوردان، فناوری رزین مایع برای ایجاد ساختارهای بزرگ تر، پنل های خورشیدی، سخت افزاری برای ثبت تصاویر از چشمان فضانوردان و یک سیستم برای ایجاد مواد مغذی از غذاهایی که راحت به فضا ارسال می شوند (مانند ماست) می شود. این پنجاه و چهارمین پرتاب اسپیس ایکس و پنجمین پرتاب یک کپسول دراگون در ۲۰۲۲ میلادی بشمار می رود.


منبع:

1401/09/06
12:41:43
5.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website