برای تعاملات فناورانه در حوزه گیاهان دارویی؛

برگزاری نشست دانش بنیان های ایرانی با ونزوئلایی ها

برگزاری نشست دانش بنیان های ایرانی با ونزوئلایی ها

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، نشست دانش بنیان های ایرانی با هیاتی از ونزوئلایی ها در حوزه گیاهان دارویی در جهت تعاملات فناورانه برگزار گردید.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، نشست فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا با حضور آلبرتو کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا و کارولینا اسر معاون معاون علم و فناوری رئیس جمهور ونزوئلا به همراه شرکتهای ایرانی در پاویون بین المللی ششمین دوره نمایشگاه و جشنواره گیاهان داروی، فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران، برگزار گردید. در این جلسه البرتو کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات فناوری ونزوئلا در رابطه با فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی این کشور اظهار داشت: ونزوئلا به سبب قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی خاص و اتصال جنوب این کشور به بخش شمالی آمازون از گونه های مختلف گیاهی زیادی برخوردارست. وی افزود: ازاین رو میتوان با صراحت اظهار داشت که امکان انجام خیلی از تحقیقات علمی در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا وجود دارد. به نقل از ایشان، هم اکنون هم خیلی از تحقیقات در حوزه گیاهان دارویی توسط موسسه علم و تحقیقات فناوری ونزوئلا به انجام می رسد اما انطور که باید در این حوزه کارنکردیم؛ به همین جهت با عنایت به این شرایط اقلیمی، فرصت خوبی برای شرکتهای ایرانی فراهم است. کوئینترو اضافه کرد: دانش بنیان های ایرانی می توانند از این فضا بهره ببرند و محصولات خویش را در ونزوئلا کشت بدهند. وی اشاره کرد: بنابراین برای این منظور می توانیم در این خصوص با دانش بنیان های ایرانی به توافقاتی برسیم.

قابل ذکر است در انتها این نشست شرکتهای دانش بنیان ایرانی مذاکراتی جهت همکاری با ونزوئلا داشتند و تعاملات فناورانه و گفتگو بین شرکتهای دانش بنیان ایرانی و طرف ونزوئلایی صورت گرفت. قابل ذکر است حضور هیات ونزوئلایی در این دوره از نمایشگاه، از سوی دولت این کشور بوده و امکان تبدیل شدن توافقات به قرارداد بسیار زیاد است. همینطور ششمین دوره از نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور ۲۴۰ شرکت دانش بنیان تا فردا در محل مصلی تهران درحال برگزاری است. بازدید برای عموم هم از این نمایشگاه آزاد است.


منبع:

1401/08/14
13:50:07
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Link website