طی۷ سال محقق شد؛

میزبانی از 3 هزار میهمان خارجی برای بازدید از نمایشگاههای ایرانی

میزبانی از 3 هزار میهمان خارجی برای بازدید از نمایشگاههای ایرانی

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین اللملی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: طی۶-۷سال اخیر، معاونت علمی در جهت گسترش تعاملات بین المللی از ۳ هزار میهمان خارجی میزبانی کرده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، روح اله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد ششمین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و طب سنتی اظهار داشت: سیاست ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی تقویت بخش بین المللی نمایشگاه بود، بنابراین مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی از تجار، بازرگانان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در قسمت های خصوصی و دولتی برخی کشورها دعوت کرده تا از نزدیک با دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان آشنا گردند.
استیری با اشاره به اینکه این کشورها می توانند نشست های تجاری با شرکتهای دانش بنیان ایرانی داشته باشند اظهار داشت: از ۳ ماه گذشته برنامه ریزی برای حضور برخی کشورها به این نمایشگاه توسط مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و مکاتبه با وزارت امور خارجه شروع شد.
وی افزود: کشورهای همسایه، حوزه آسیای میانه، جنوب شرق اسیا، هند، چین، روسیه و کنیا، ترکیه، آفریقا و ونزوئلا همچون کشورها و مناطقی بودند که مکاتباتی برای حضور آنها در نمایشگاه داشتیم.
مدیر کل دفتر توسعه و کسب کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری تصریح کرد: تحت شرایط خاص کشور حدود ۳۵مهمان خارجی، تاجر، بازرگان، سرمایه گذار دولتی و خصوصی به صورت قطعی در نمایشگاه سال جاری حضور می یابند.
استیری اظهار داشت: بازدید از نمایشگاه، برگزاری نشست با شرکتهای ایرانی و بازدید از واحدهای تولیدی شرکت ها سرفصل های برنامه میهمانان خارجی طی ۴ روز نمایشگاه هستند.
وی بیان نمود: در واقع میزبانی از هیات های تجاری و سرمایه گذاری از برنامه های مرکز تعاملات بوده که طی سالهای گذشته تا کنون سرلوحه کار بوده و طی ۶ الی ۷ سال قبل بالغ بر۳ هزار میهمان خارجی را میزبانی کرده است تا از نمایشگاه های تخصصی ایرانی بازدید نمایند. این میهمانان از کشورهای صادراتی ایران شامل ۱۵ کشور هستند.
وی اظهار داشت: در کنار سایر دستورالعمل های حمایتی، هیات ها میزبانی می شوند و تقبل هزینه های این هیات ها از فرودگاه تا فرودگاه عهده معاونت علمی و فناوری است؛ این اقدامات در جهت ایجاد زمینه های همکاری با کشورها و صادرات محصولات دانش بنیان است.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، ششمین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب سنتی از فردا ۱۰ آبان ماه تا جمعه در محل مصلی امام خمینی(ره) دایر خواهد بود.


منبع:

1401/08/10
10:43:17
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Link website