تولید ربات برقی خورشیدی برای برف روبی و چمن زنی

تولید ربات برقی خورشیدی برای برف روبی و چمن زنی

لینک وبسایت: لینک وبسایت: شرکت سواپ رباتیکس از تولید ربات برقی خورشیدی آگاهی داده که کوتاه کردن چمن و برف روبی در پیاده روها را تسهیل می کند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، سواپ رباتیکس، یک شرکت تولید کننده ربات های برقی چمن زن و برف روب، جزئیاتی درباره ی نحوه ساخت تجهیزات خود ارائه کرده است. برای چند سال آینده، ۹۵ درصد تمرکز این استارت آپ بر روی ساخت ربات هایی خواهد بود که علف ها و انواع پوشش گیاهی هرز را در نقاطی مانند مزارع خورشیدی بزرگ ۱۰۰۰ هکتاری می برند. تمرکز ثانویه این شرکت ساخت ربات های خورشیدی برف روبی از پیاده روها است.
این استارت آپ در اکتبر ۲۰۱۹ توسط تیم لیختی، مدیر عامل شرکت، محمد اچ احمد، مدیر طراحی ماشین، اسپنسر کسسینسکی و مدیر طراحی الکتریکی آدونیس منصور، تأسیس شد. این سه نفر همه با هم در دانشگاه واترلو تحصیل می کردند.
این تیم تصمیم گرفت رباتی بسازد که بتواند بطور پایدار چمن ها و علف ها را در یک محیط کنترل شده قطع کند. لیختی در این مورد اظهار داشت: «در حال حاضر، چند چالش اصلی هنگام قطع کردن پوشش های گیاهی در مزارع خورشیدی وجود دارد. روش مورد استفاده ناپایدار است. این کار با بهره گیری از تجهیزات بنزینی یا دیزلی به انجام می رسد، بدین سبب واضح است که کربن زیادی تولید می شود. همین طور هزینه بالایی برای خرید بنزین و گازوئیل وجود دارد. تجهیزات همین طور از زمینهای ناهموار عبور می کنند، بدین سبب خرابی تجهیزات و هزینه های زیادی در رابطه با آن وجود دارد. ولی ربات های الکتریکی، بسیار پایدارتر هستند. همین طور قطعات بسیار کمتری در آنها وجود دارد و پس به ندرت خراب می شوند.
ربات های مذکور دارای سیستم هیدرولیک داخلی هستند که تیغه های برش چمن و متصل کننده بخش های برف روب را حرکت می دهند. باتری های ربات ها را نیز می توان در پنج دقیقه تعویض کرد و پس آنها تمام روز را کار می کنند. ربات های مذکور همین طور می توانند بیش از ۴۵۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند.
سواپ رباتیکس، طی ۶۰ روزی که از معرفی ربات های آن در اواسط سال ۲۰۲۲، می گذرد توافق نامه هایی با ارزش بیش از ۹ میلیون دلار برای فروش محصولات خود امضا نموده است.


منبع:

1401/07/29
11:49:47
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Link website