رئیس دانشگاه امیركبیر خبر داد؛

آخرین وضعیت ساخت هواپیمای 72 نفره

آخرین وضعیت ساخت هواپیمای 72 نفره

به گزارش لینک وبسایت، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: درخواست کرده ایم که برای حمایت اولیه، امسال 50 میلیارد تومان به ما بدهند تا دانشگاه یک سری از قطعات هواپیما جت 72 نفره را تا خرداد 1402 تحویل بدهد.سیدحسن قدسی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی آخرین وضعیت طرح کلان ساخت هواپیما جت ۷۲ نفره توضیح داد و اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۴ سال قبل پروسه طراحی هواپیمای جت ۷۲ نفره را با همکاری و مشارکت شرکت های دانش بنیان آغاز نموده و هم اکنون پروسه ساخت قطعات آن همچنان ادامه دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به این که اکنون ساخت این هواپیما جت، در مرحله انجام تست های اولیه مدل تونل باد هواپیما قرار دارد، اضافه کرد: ما برنامه زمانبندی ساخت و تولید این نوع هواپیما را آماده کردیم و به دستگاه های ذیربط تحویل داده ایم.
قدسی پور ضمن تاکید بر این که برای ساخت این هواپیما جت به حمایت مالی نیاز داریم، اشاره کرد: درخواست کرده ایم که برای حمایت اولیه، امسال ۵۰ میلیارد تومان به ما بدهند تا دانشگاه، یک سری از قطعات این هواپیما را بسازد و تا خرداد ۱۴۰۲ انشالله تحویل دهد.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، بگفته منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجربیات طرح کلان توسعه فناوری های کلیدی طراحی و ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره در پروژه ساخت هواپیمای ۷۲ نفره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی قبل از این گفته بود که رییس جمهور تاکید بسیار زیادی بر اجرای پروژه طراحی و ساخت هواپیمای ۷۲ نفره دارد و تاکید دیگر آیت الله رئیسی به استفاده از ظرفیت نخبگان در این طرح و دیگر طرح های فناورانه است.
منطقی اضافه کرد: در حال حاضر وزارتخانه های علوم، راه و شهرسازی، سازمان صنایع هوایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامیان پروژه ساخت هواپیمای ۷۲ نفره بوده و پیش بینی می شود در ادامه حامیان دیگری به این طرح افزوده شود.


منبع:

1401/06/21
14:19:13
5.0 / 5
280
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website