در پنج ماه نخست سال؛

بازار فناوری به گردش مالی ۶۴۰ میلیاردریالی رسید

بازار فناوری به گردش مالی ۶۴۰ میلیاردریالی رسید

به گزارش لینک وبسایت، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران اظهار داشت: در ۵ ماه نخست سال جاری، بازار فناوری به گردش مالی ۶۴۰ میلیاردریالی رسیده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وظیفه اصلی شبکه فن بازار ملی ایران کمک به رونق مبادلات فناورانه و انتقال تکنولوژی در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور است که این شبکه از ابتدا سال جاری تا آخر مرداد ۶۴ میلیارد تومان گردش مالی داشته است.
فناوری بعنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی و صنعتی کشورها مطرح است. در مناطق مختلف جهان، روش های گوناگونی در جهت تسهیل انتقال و مبادله فناوری در سطوح محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی به کار می رود.
فن بازار بنگاهی برای مبادلات فناوری است که با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیک کردن طرف های عرضه و تقاضا را بر عهده دارد. این بازارهای فناوری، نقش پررنگی در ارتقای شاخصهای این حوزه داشته و سبب می شوند تا معاملات بیشتر و گسترده تری در حضور بازیگران فعال این حوزه رقم بخورد.
به گفته محمد صالحی خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این شبکه از آغاز سال جاری تا آخر مرداد ۶۴ میلیارد تومان گردش مالی داشته و تعداد بروکرها به ۵۴ رسیده است.
وی اضافه کرد: شبکه فن بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نقش یک واسطه حرفه ای در سطوح مختلف در کنار عرضه کنندگان خواهد بود.
خالقی افزود: در این شبکه ملی، تابحال ۵ فن بازار در عرصه های تخصصی، نفت، گاز، پتروشیمی، سلامت، شهر هوشمند بوجود آمده است تا بشکلی کاملاً تخصصی در حوزه های مختلف فناورانه به متقاضیان خدمات ارائه نماید. فن بازار تخصصی معدن هم درحال اجرایی شدن است. در فن بازار تعداد شرکت ها به ۴۴۲۰، تعداد محصولات ۱۴۲۵۳ و تعداد تقاضاها به ۸۳۷ رسیده است.
آخرین عرضه ها در شبکه فن بازار ملی شامل دستگاه شبیه ساز حسگرهای خودرو و تست سیم کشی، دستگاه بالانس چرخ هوشمند، دستگاه تست و شستشوی انژکتور خودرو، تنظیم باد دیجیتالی اتوماتیک، طرح سرمایه گذاری تولید صفحات فایبرسمنت برد، طرح سرمایه گذاری تولید میکروراکتور و خط تولید انواع ماشین آلات صنایع مفتولی می شود.

1401/06/08
16:03:56
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Link website