وزیر جهاد كشاورزی:

عرضه 230 نیاز فناورانه حوزه کشاورزی به شرکت های دانش بنیان

عرضه 230 نیاز فناورانه حوزه کشاورزی به شرکت های دانش بنیان

به گزارش لینک وبسایت، وزیر جهاد کشاورزی از عرضه ۲۳۰ نیاز فناورانه حوزه کشاورزی به شرکتهای دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: باید ۲۰ درصد فروش را در حوزه محصولات دانش بنیان بیاوریم و امیدواریم که این اتفاق سال جاری محقق شود.


سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا در رابطه با ورود جهاد کشاورزی به حیطه دانش بنیان ها عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی این نیازهای فناورانه خویش را احصا و به شرکتهای دانش بنیان کشور عرضه نموده است تا آنها نیازها را از راه علم و فناوری رفع کنند.
وی با بیان اینکه وظیفه ما اینست که شرکتهای دانش بنیان را سال جاری دو برابر نماییم، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی نخستین وزارت خانه در دولت می باشد که پس از اعلام شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب آئین نامه سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین را با ۱۹ ماده در هیات دولت به تصویب رساند.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از پیگیری رویدادهای دانش بنیان در زمینه کشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: در هفته گذشته رویداد شرکتهای دانش بنیان شیلاتی برگزار شد که نیازها و مشکلات در این رویدادها مشخص می شود.
ساداتی نژاد با بیان اینکه در برگزاری این گونه رویدادها نیازهای تولیدکنندگان مشخص می شود، اضافه کرد: تولیدکنندگان نیازهایی دارند اما نمی توانند آنها را برآورده کنند و از سوی دیگر شرکتهای دانش بنیانی داریم که می توانند این نیازها را برطرف کنند؛ ازاین رو وظیفه ما اینست که آنها را در کنار یکدیگر قرار دهیم.
وی با بیان اینکه کنار هم قراردادن تولیدکنندگان و شرکتهای دانش بنیان یکی از چالش های پیش روی ما است، اظهار داشت: با برگزاری رویدادها تلاش داریم که تولیدکنندگان و شرکتهای دانش بنیان را در کنار هم قرار دهیم و فکر می کنم اتفاقات خوبی هم در این حوزه می افتد.
ساداتی نژاد از همکاری با معاونت علمی و فناوری در حوزه کشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: دو ماه قبل نخستین پارک علم و فناوری کشاورزی را افتتاح کردیم و همینطور در قطب های کشاورزی کشور هم سه دهکده نوآوری ایجاد خواهیم کرد برای اینکه بتوانند جوان های نخبه کشاورزی در کنار تولیدکنندگان باشند.
وی در انتها عنوان کرد: در زمینه جذب نخبگان چه در داخل و چه در خارج نشست هایی را برگزار کردیم؛ در واقع نگاه ما این بوده است که فراخوان های ایده را داشته باشیم که بتوانیم نیروهای نخبه در حوزه کشاورزی را جذب نماییم.
«سید جواد ساداتی نژاد» وزیر جهاد کشاورزی، روز شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی با «علی نادری» مدیرعامل ایرنا دیدار و از بخش های مختلف این رسانه بازدید کرد.


منبع:

1401/06/07
23:39:09
5.0 / 5
392
تگهای خبر: آموزش , شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website