معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

لزوم استفاده از فناوریهای نوین در جلوگیری از جرائم و آسیبها

لزوم استفاده از فناوریهای نوین در جلوگیری از جرائم و آسیبها

به گزارش لینک وبسایت، معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به لزوم استفاده از فناوریهای نوین در جلوگیری از جرائم و اسیبهای اجتماعی تاکید نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضاییه امروز در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک بامعاونت علمی اظهار داشت: همه ما می دانیم جهان به سمت آگاهی بیش از پیش پیش می رود اما این آگاهی در دل خود فرصت ها و تهدیداتی را به دنبال دارد.
وی اضافه کرد: ما به هر میزان که با تکنولوژی های جدید آشنا می شویم، فرصت های جدیدی در زندگی مان ایجاد می شود اما اگر مراقبت نکنیم، به همان میزان با تهدیدات نهفته ای روبرو خواهیم بود.
جهانگیر اظهار داشت: هم اکنون صدمه های جدیدی در جامعه هستند که با پیشرفت تکنولوژی خودش را نشان میدهد. بدین جهت لازم است با بهره گیری از تکنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی برای مقابله با صدمه ها استفاده نمائیم.
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضاییه اشاره کرد: در هر حال حاضر روش های نظارت سنتی هستند به صورتی که کاملاً منسوخ نشده است. اما این متدها پاسخگو نیست و لازم است از تکنولوژی برای پیش گیری از وقوع جرم بهره بگیریم.
وی افزود: حالا می دانیم شکل جعل، کلاهبرداری، دزدی و غیره متناسب با شرایط تغییر کرده است. لاجرم کمک نماییم با بهره گیری از فناوری به پیش گیری از صدمه ها بپردازیم.
جهانگیر با اعلان اینکه تا مدت ها بحث پیش گیری از وقوع جرم و صدمه های اجتماعی در قبل، حین و پس از حادثه مطرح بود، اظهار داشت: اما هم اکنون اینها مهم نیست و تکنولوژی شرایطی را فراهم نموده که از آینده تا پایان را بتوانیم به صورت هوشمندانه مدیریت و نظارت نماییم که این مورد بی تاثیر در کاهش صدمه های اجتماعی نیست.
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضاییه اشاره کرد: تابحال پس از اتمام حادثه می توانستیم یک پیگیری درستی داشته باشیم اما حالا قبل از وقوع حادثه میتوان اقدامات لازم را شروع کرد.
وی گفت: معمولا در روزهای محرم صدمه های اجتماعی و جرایم کاسته می شود. پس این فرهنگ عاشورایی و محرم حفظ شده و باید این فرهنگ را بتوانیم در طول سال ادامه دهیم اما در مقابل می بینیم که در سایه فرهنگ عاشورایی، فضای مجازی توسعه پیدا کرده و جریانات ضدارزشی را نمایان می کند؛ ازاین رو لازم است تلاش نماییم این فرهنگ را با برنامه های منفی از بین نبریم.
جهانگیر تاکید کرد: اگر با بهره گیری از فناوری نوین نتوانیم از این فرهنگ های نورانی مراقبت نماییم، تأثیرات مثبت چنین فرهنگ هایی از بین می رود.
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار داشت: ما در معاونت اجتماعی در حوزه های مختلف تلاش می نماییم با شناسایی صدمه ها و عوامل تشکیل دهنده آنها از وقوع جرم بکاهیم. بدین جهت برنامه های دراز مدت، میان مدت و پروژه ای را در دستور کار داریم.
وی اضافه کرد: اولویت ما اجرای پروژه های کوتاه مدت است که می تواند با بهره گیری از فناوری با خروجی های خوبی همراه باشد. ما در معاونت پیش گیری از وقوع جرم و اسیب های اجتماعی آمادگی همکاری مشترک با معاونت علمی هستیم؛ در این خصوص اولویت بندی هایی را مد نظر داریم که شامل اسیب های خانواده و راههای مقابله با اسیبهای منظور دراین زمینه است که با فناوریهای نوین برطرف شود.
به گفته وی، برای حل این مشکلات، استفاده از شیوه و شگردهای مختلف به واسطه فناوری از اهمیت زیادی برخوردارست.
جهانگیر افزود: مأموریت اصلی ما اینست که در جریان صدمه ها قرار بگیریم و عوامل شکل گیری آنها را رصد کنیم؛ در ادامه بر مبنای استان ها اولویت بندی کرده و راه های پیش گیری از جرائم را پیگیری نماییم.


منبع:

1401/05/24
10:04:13
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website