مایک پنس با بیان اسامی فضانوردان شایسته سفر به ماه هیاهو بپا کرد

مایک پنس با بیان اسامی فضانوردان شایسته سفر به ماه هیاهو بپا کرد

به گزارش لینک وبسایت، مایک پِنس، معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، در ۱۹ آذر ۱۳۹۹، اسامی ۱۸ فضانورد منتخب برای شروع آموزش به منظور سفر به ماه را اعلام نمود. این اقدام او که سبب تضعیف روحیه فضانوردان شد با انتقاداتی روبه رو و به سیاست بازی تعبیر شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری اِس اِف آی (SFI)، در ۹ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آذر ۱۳۹۹)، مایک پِنس، معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، اعلام نمود تیم آرتمیس متشکل از ۱۸ فضانورد برای شروع آموزش برای اعزام به ماه انتخاب شده اند.
اسامی کادر ۱۸ نفره انتخاب شده از میان ۴۷ فضانورد فعال در آن زمان، قبلاً اعلام نشده بود و اعلام آن در انتها جلسه شورای ملی فضایی به ریاست پنس در مرکز فضایی کندی ناسا تا حدودی غافلگیرکننده بود.
در آن زمان، این روش اعلام اسامی با انتقاداتی روبه رو شد.
بنابر اظهارات اریک بِرگِر در وبگاه هنر فناوری (Ars Technica)، هنگامی که در ابتدا از آنها خواسته شد که نام هایی را در کادر خود بگنجانند، دفتر فضانوردی ناسا بی اعتنایی نشان داد؛ اما کاخ سفید و مرکز فرماندهی ناسا آنها را تحت فشار قرار دادند.
فرماندهی فضانوردان مستقر در هیوستون نمی خواست اسامی فضانوردان به صورت عمومی اعلام شود؛ چونکه این کار سبب می شود حس وحدت میان فضانوردان تضعیف شود.
برای عده ای این سؤال پیش آمد که چه ضرورتی داشت که اعلام اسامی در زمانی صورت بگیرد که فقط کمی بیشتر از یک ماه به کنار رفتن پِنس از سِمَتش باقی مانده بود.
یکی از فضانوردان سابق به وبگاه هنر فناوری اظهار داشت: این غیرعادی است که کسی که درحال رفتن است، افراد را برای انجام کاری تعیین کند. این کار احتمالا در نهایت توجه زیادی را جلب خواهد کرد؛ اما واقعاً هیچ معنایی ندارد. دفتر فضانوردی ناسا از این که بعنوان یک ابزار سیاسی استفاده گردد متنفر است و این کار بوی سیاست بازی می دهد.
با گذشت زمان، مشخص شد که فضانورد سابق ناشناس حق داشت و اظهارات پنس در ۹ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آذر ۱۳۹۹) بی معنا بود.
در روز جمعه ۵ آگوست ۲۰۲۲ (۱۵ مرداد ۱۳۹۹)، رِید وایزمن، رئیس فعلی دفتر فضانوردی ناسا، در روز رسانه ای آرتمیس ۱ در مرکز فضایی جانسون اظهار داشت: ما ۴۲ فضانورد فعال در ناسا داریم. هم اکنون، هریک از فضانوردان ما حائز شرایط مأموریت آرتمیس هستند.
علاوه بر این، هنگامی که از وایزمن در رابطه با انتخاب گروه کوچک آرتمیس از میان بیشتر از ۴۰ فضانورد سؤال شد، اظهار داشت: ما به هیچ وجه این کار را انجام نداده ایم. ما ۴۲ فضانورد فعال داریم و اوایل سال جاری، آخرین نامزدهای فضانوردی را اعلام کردیم. آنها درحال گذراندن آموزش اولیه هستند. حدود ۱۸ ماه دیگر که فارغ التحصیل شدند، با ما به ۴۲ فضانورد فعال می پیوندند.
برگر بعد از اظهارات وایزمن در ۵ آگوست در توئیتر نوشت: اعلام اسامی فضانوردان کادر آرتمیس یک شیرین کاری رسانه ای بود که برای ناسا نتایج منفی داشت؛ چونکه فضانوردان دفتر فضانوردی را به دو گروه «افراد شایسته» و «افراد غیرشایسته» تقسیم کرد که سبب تضعیف روحیه آنها بود. ناسا باید از بیانیه وایزمن حمایت کند و بگوید که همه افرادش حائز شرایط مأموریت های آرتمیس هستند.


1401/05/23
15:05:34
5.0 / 5
428
تگهای خبر: آموزش , ابزار , توئیتر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website