با استفاده از رزین اپوكسی؛

آغاز تولید برق با توربین بادی دارای پره های قابل بازیافت

آغاز تولید برق با توربین بادی دارای پره های قابل بازیافت

به گزارش لینک وبسایت تولید برق با استفاده از انرژی باد در دنیای انرژی های تجدید پذیر اهمیت زیادی دارد، اما عمر پره های توربین های بادی محدود است و برای حل این مشکل پره های قابل بازیافت ساخته شده اند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، زمانی که پره های توربین های عظیم بادی به انتهای عمر کاری خود می رسند، می توانند بعنوان زباله دفن شوند. شرکت زیمنس گیمسا برای نخستین بار تیغه ای قابل بازیافت ساخته که میتوان از آن بعد از اتمام استفاده در چارچوب پره برای تولید محصولات جدید استفاده نمود.
اگرچه سایر اجزای توربین بادی، مانند برج ها و برخی قطعات دیگر، از قبل قابل بازیافت بوده اند، اما مواد کامپوزیتی که برای تولید پره های بزرگ در توربین های بادی تجاری استفاده می شوند، اغلب پرهزینه و غیرقابل بازیافت هستند.
کلید تولید پره قابل بازیافت نوعی رزین اپوکسی جدید است که قابل بازیافت بوده و بازیافت تیغه و بخش تقویت کننده آنرا امکان پذیر می سازد. مواد تشکیل دهنده تیغه بازیافت شده را میتوان مجدداً مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این، رزین برای واکنش پذیری بسیار آهسته طراحی شده تا فرایند پذیری آن در زمان استفاده در تولیدات صنعتی بهبود یابد.
در انتهای عمر پره های قابل بازیافت این توربین ها، رزین، فایبرگلاس، چوب و سایر مواد مورد استفاده برای تولید پره های قابل بازیافت با استفاده از محلول اسیدی ملایمی جدا می شوند و بعد از آن میتوان از آنها در تولید محصولات جدید مانند چمدان یا روکش صفحات تخت استفاده نمود.
پس از آزمون اعتبارسنجی و آزمایش های مختلف، نخستین تیغه های قابل بازیافت که توسط زیمنس گیمسا در تاسیساتی در آلبور دانمارک ساخته شد، سال قبل در بریتانیا برای ساخت توربین بادی به کار گرفته شدند.
اکنون نخستین توربین بادی با پره های قابل بازیافت به ارتفاع ۸۱ متر به صورت آزمایشی در شرایط عملیاتی است و در عین حال در مزرعه بادی فراساحلی کاسکیسی در دریای شمال برق تولید می کند. انتظار می رود تا آخر سال جاری ۳۸ توربین از این نوع با ظرفیت ۳۴۲ مگاوات تولید انرژی برق از باد نصب شوند.

1401/05/17
20:57:56
5.0 / 5
451
تگهای خبر: شركت , محصولات , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website