ساخت نسل جدید هواپیماهای ترابری نظامی مافوق صوت

ساخت نسل جدید هواپیماهای ترابری نظامی مافوق صوت

لینک وبسایت: نخستین پرواز نسل بعدی هواپیماهای مافوق صوت غیرنظامی هنوز انجام نشده، اما تولید سریع انواع نظامی آن درحال بررسی است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، نورث روپ گرومن و شرکت بوم در نمایشگاه بین المللی هوایی فارنبرو توافق نامه ای برای ساخت مدل به روز شده هواپیمای مافوق صوت اورچر که قبلاً توسط شرکت بوم عرضه شده، امضا کردند.
هنگامی که آخرین هواپیمای مسافربری مافوق صوت کنکورد در سال ۲۰۰۳ آخرین پرواز خودرا انجام داد، بخش هوافضا در جهان گرفتار وقفه ای در زمینه فناوری شد که از اختتام ماموریت های آپولو دیده نشده بود. اما اکنون یک نسل جدید از هواپیماهای مافوق صوت غیرنظامی درحال تولید است.
هواپیمای مافوق صوت بوم ۷۱ متر طول داشته و قادر می باشد تا ۸۰ مسافر را با سرعت ۱.۷ ماخ در حین پرواز بر روی آب و ۰.۹۴ ماخ در حین پرواز بر روی زمین حمل کند. این ارقام حداقل دو برابر سرعت هواپیماهای معمولی خواهد بود و امکان پروازهای چهار و نیم ساعته از توکیو به سیاتل را فراهم می آورد.
اورچر مقرر است نخستین پرواز خودرا در سال ۲۰۲۶ انجام دهد و تا سال ۲۰۲۹ وارد خدمت شود، اما توافق جدید با نورث روپ گرومن نشان میدهد که ارتش ایالات متحده و کشورهای متحد آن به انواع جدیدی از هواپیماهای ترابری که برای ماموریت های واکنش سریع ارتش و دولت مناسب هستند علاقمند است. انتظار می رود این هواپیماها برای ماموریت هایی مانند انتقال نیروها، تحویل تجهیزات پزشکی، تخلیه افراد لطمه دیده و ماموریت های شناسایی استفاده شوند.


منبع:

1401/05/02
08:33:25
5.0 / 5
366
تگهای خبر: بین المللی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Link website