بورس تهران میزبان بزرگان دانش بنیان کشور می شود

بورس تهران میزبان بزرگان دانش بنیان کشور می شود

معاون نظارت بر بازار بورس تهران اظهار داشت: بورس تهران همایش شرکت های دانش بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده را در 22 تیر ماه 1401 همزمان با روز فناوری اطلاعات برگزار می نماید.به گزارش لینک وبسایت به نقل از بورس تهران، محمدرضا شاه نظری با اعلان اینکه بورس اوراق بهادار تهران پتانسیل پذیرش شرکت های حوزه دانش بنیان و صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارد و از پذیرش سهام این دسته از شرکتها استقبال می کند، اضافه کرد: حضور این شرکتها در بورس منجر به بزرگ شدن و عمق بخشی به بازار سرمایه می شود.
وی بر جایگاه شرکت های صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای پیشرو در این عرصه اشاره نمود و گفت: امروزه خیلی از شرکت های بزرگ بازار سهام در کشورهای توسعه یافته، از صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند، بطوریکه در بعضی از کشورهای پیشرو در این عرصه، سهم این صنایع بیش از ۳۰ درصد از کل ارزش بازار آنهاست. همین طور سهم این صنایع بعد از بحران سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ بیشتر شده است.
شاه نظری علاوه بر اهمیت پذیرش شرکت های دانش بنیان در بورس، همکاری با شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات در بورس تهران را نیز سبب توسعه سیستم های نظارتی عنوان و اشاره کرد: همکاری با شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات به بهبود سامانه های نظارتی منجر می شود و در سالهای اخیر نیز شاهد تحولات مناسبی در این عرصه بوده ایم.
معاون نظارت بر بازار مزیت همکاری با شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات را کمک به دیجیتالی شدن بورس تهران اظهار داشت و اظهار داشت: بورس تهران در امتداد دیجیتالی شدن با همکاری و تعامل با شرکت های فناوری اطلاعات مبادرت به راه اندازی سامانه سنجش (سامانه نظارتی جامع شرکت بورس) کرده است، بطوریکه با بهره مندی از سامانه سنجش و ارتباط آن با سایر سامانه ها، ضمن ارسال بیش از ۱۲۰۰ هشدار نظارتی به کارگزاران، نظارت هوشمند در این عرصه را آغاز نموده است. همین طور در امتداد بهبود مستمر سامانه های نظارتی، بورس تهران از تعامل با شرکت های دانش بنیان در زمینه نظارت هوشمند استقبال می کند.

1401/04/22
08:03:15
5.0 / 5
354
تگهای خبر: دیجیتال , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Link website