تکنولوژی جدید برای از بین بردن زباله های ایستگاه فضایی بین المللی

تکنولوژی جدید برای از بین بردن زباله های ایستگاه فضایی بین المللی

لینک وبسایت: یک شرکت خصوصی بطور موفقیت آمیزی فناوری آزمایش کرده که شامل یک محفظه با ظرفیت 600 پوند است و می تواند زباله های ایستگاه فضایی را دور بریزد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از دیلی میل، فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی برای خارج کردن زباله ها از این آزمایشگاه، آنها را در یک کپسول باری انبار می کردند و به جو زمین می فرستادند تا بسوزند. اما حالا یک شرکت تازه به نام «نانورکس»(Nanoracks) فناوری تازه ای را آزمایش کرده که پروسه دور ریختن زباله در فضا را ساده تر می کند.
در دوم جولای نانورکس یک محفظه مخصوص زباله از هوابند (قفل هوایی) «بیشاپ» رها کرد. این محفظه هنگام ورود باردیگر به اتمسفر زمین می سوزد و هوابند خالی بجای خود بر می گردد. آملا ویلسون مدیر ارشد اجرائی نانورکس در اطلاعیه ای در این زمینه می گوید: این تست موفقیت آمیز نه فقط نشان دهنده تکنولوژی های جدید برای حذف زباله از ایستگاه فضایی است بلکه حاکی از توانایی ما جهت استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان یک بستر فناوری تجاری است. اکنون فضانوردان باید زباله ها را جمع آوری و ماه ها در ایستگاه فضایی بین المللی نگهدارند تا کپسول سیگنوس به آنجا برسد و آنرا همراه خود ببرد. طی این عملیات کپسول سیگنوس بعد از تکمیل ماموریت اصلی خود در ایستگاه فضایی بین المللی، فضانوردان آنرا مملو از زباله می کنند تا بعد از خروج از جو بسوزد. تست اولیه این فناوری که با همکاری مرکز فضایی جانسون ناسا انجام شد، ۱۷۲ پوند زباله شامل فوم و مواد بسته بندی، جعبه های حمل بار، لباس های کثیف فضانوردان، لوازم بهداشتی مختلف و تجهیزات مختلف بود. البته ظرفیت این محفظه ۶۰۰ پوند است.


منبع:

1401/04/19
14:02:33
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Link website