در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید خوراک دام از پودر ضایعات چرم

تولید خوراک دام از پودر ضایعات چرم

لینک وبسایت: محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مکمل های پروتئینی برای دام و طیور از ضایعات چرم شدند.دکتر مجتبی زاهدی فر عضو هیات علمی موسسه علوم دامی و سهامدار یک شرکت دانش بنیان تولید کننده مکمل های پروتئینی از پودر پر مرغ و پودر ضایعات چرم به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما موفق شدیم در کشور برای نخستین بار از پودر ضایعات چرم هیدرولیز شده، مکمل پروتئینی برای خورام دام و طیور تولید نماییم.
وی با اشاره به اینکه پوست چرم منبع غنی از پروتئین است که از آنها استفاده ای نمی گردد و کاربردی در کشور ما ندارند، اظهار داشت: این پروتئین می تواند بعنوان خوراک دام گوشتی و طیور گوشتی، تخم گذار بوقلمون و نشخوار کنندگان مورد استفاده قرار بگیرد.
عضو هیات علمی موسسه علوم دامی اظهار داشت: بر مبنای آزمایش هایی که انجام دادیم در یک دوره نتایج خوبی بدست آوردیم.
وی با تکیه بر این که در چرم، بیشتر از ۹۰ درصد پروتئین وجود دارد که درصد هضم آن بیشتر از ۷۵ درصد است، اظهار داشت: درصد زیادی از پروتئین دام و طیور از راه مکمل هایی که تولید می نماییم تأمین می شود و می تواند جایگزین سویا شود.
زاهدی فر با تکیه بر این که با دستگاههای ساخته خودمان، دستگاههای هیدرولیز پر و چرم را به تولید می رسانیم، تصریح کرد: تابحال شرایط پایلوت و آزمایشگاهی طی شده است و نتایج خوبی هم بدست آورده ایم.
وی اظهار داشت: در طول سال، ۲۰۰هزار تن پر در کشور داریم که با هیدرولیز آن، ۳۰۰هزار تن پروتئین تولید می شود و به همین میزان جایگزین سویا خواهد شد؛ این می تواند از واردت سویا به کشور جلوگیری نماید.
وی با تکیه بر این که دانش فنی تولید پروتئین خوراک دام و طیور را بدست آورده ایم، اظهار داشت: از این پروتئین در تغذیه دام استفاده می شود؛ در صورتی که کشورهای خارجی شاید از صنایع چرم بهره ببرند اما در تغذیه دام استفاده ای ندارند.


منبع:

1401/04/05
11:46:20
5.0 / 5
304
تگهای خبر: شركت , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Link website