وزارت نیرو از پژوهش های دانشگاهی در زمینه نرم افزاری آب و برق حمایت می کند

وزارت نیرو از پژوهش های دانشگاهی در زمینه نرم افزاری آب و برق حمایت می کند

وزیر نیرو در دیدار با وزیر علوم برای پشتیبانی از پژوهش های دانشگاهی در زمینه نرم افزاری آب و برق اعلام آمادگی کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا علی اکبر محرابیان با حضور در دفتر وزیر علوم تحقیقات و فناوری از نزدیک مسائل و مشکلات دانشگاه ها با موضوعات مربوط به وزارت نیرو را مورد بررسی قرار داد.
وزیر نیرو در این دیدار که با محمدعلی زلفی گل و برخی روسای دانشگاه های کشور صورت گرفت، اظهار داشت: در زمینه آب و برق خوبی در موضوعات سازه ای، ساخت تجهیزات و قطعات داشته ایم اما در موضوعات نرم افزاری این حوزه، اشکالات بسیار داریم و تمرکز تحقیقات روی این موضوعات می تواند راهگشای خیلی از تنگناهای کشور باشد.
محرابیان آمایش سرزمین، ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا در موضوع آب و برق، و انرژی های تجدیدپذیر را ۳ نکته مهم در موضوع پژوهش در زمینه آب و برق معرفی و اشاره کرد: در مدل هایی که برای حل مشکلات کشور می دهیم، توجه به بومی سازی، موضوع کلیدی و راهبردی است.
وی هفت موضوع بهینه سازی مصرف، افزایش راندمان تولید، کاهش هزینه و تلفات، کاهش زمان اجرای پروژه ها، خودکفایی در ساخت قطعات و تجهیزات، افزایش و پایداری منابع و جلب رضایت مردم را بعنوان ضرورت های پژوهشی برای حل مشکلات در زمینه آب و انرژی معرفی نمود و خواهان یاری دانشگاه ها برای حل آن شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این دیدار، حضور شخص وزیر نیرو در وزارت علوم را نشان اهمیت دادن وی به علم و دانش و کرامت دانشگاه و دانشگاهیان عنوان نمود.
زلفی گل ضمن بیان توانمندی های دانشگاهیان در حل مسائل و مشکلات گریبان گیر جامعه در زمینه آب و برق ابراز امیدواری کرد با همکاری دو وزارتخانه قسمتی از مشکلات این حوزه رفع و در امتداد توسعه و پیشرفت کشور گام های اساسی برداشته شود.
حمایت از ایجاد پردیس فناوری نیرو مهم ترین موضوعی بود که مورد توافق دو وزیر قرار گرفت و قرار شد معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم این مساله را از وزارت نیرو پیگیری کند.

1401/03/23
10:00:43
5.0 / 5
318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Link website