ستاری:

شرکت های خلاق پرچمدار مبارزه فرهنگی هستند

شرکت های خلاق پرچمدار مبارزه فرهنگی هستند

به گزارش لینک وبسایت معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در نمایشگاه دایمی فناوری های ایران ساخت اظهار داشت: شرکت های خلاق پرچمدار میدان مبارزه فرهنگی هستند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری که روز دوشنبه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بازدید از دستاوردهای منتخب شرکت های خلاق، دانش بنیان و توانمندی خانه های خلاق و نوآوری همراهی می کرد، اضافه کرد: باید در پژوهش های علمی به این نکته توجه داشته باشیم که ارزش ها، سنت ها و داشته های فرهنگی مان را وارد زندگی نماییم، این کار هم نیازمند استفاده از یک سازوکار ویژه است.
وی اضافه کرد: این ساختار ویژه به نیروهای توانمند بعنوان اصلی ترین دارایی نیازمند است و نوآوری نیز از جوانان دانش آموخته و خلاق حاصل می شود که مقرر است سربازان خط مقدم فرهنگ و سنت های جامعه شوند.
رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: ساختار بخش خصوصی در قالب شتابدهنده و خانه های خلاق و نوآوری بخش خصوصی می توانند این ایده ها را به محصول، ارزش افزوده و اشتغال بدل کنند.
ستاری اشاره کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه هم، مهم ترین دارایی شمرده می شود. در این رویکرد ساختاری برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تعریف شده که چند برابر دولت در پژوهش سرمایه گذاری می کنند.
وی اظهار داشت: خانه های صادراتی ایران ساخت یا آی هیت ساختار نوآورانه ای است که می تواند بعنوان یک الگو در زمینه خلاق و فرهنگی پیاده سازی شده و منشا خیلی از تحولات در عرصه بین المللی شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: این مسیر و روش، اثرگذاری خودرا ثابت کرده و ما بطور کامل آمادگی داریم حمایت های لازم را صورت دهیم. در زمینه های فرهنگی از حجاب و عفاف فیلم وانیمیشن تا صنایع خلاق و گیم و پویانمایی، باید نیروی انسانی خلاق تربیت نماییم تا سربازان این میدان مبارزه فرهنگی باشند.
ستاری اشاره کرد: جوانان ثابت کردند می توانند برمبنای فرهنگ ملی و ارزش های اسلامی محصولاتی تولید کنند که مردم جامعه متقاضی آنها هستند. در این راه آماده ایم از حضور بخش خصوصی و ایجاد این تحولات با سکان داری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شکل دهی به خانه های خلاق ونوآوری حمایت نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نمایشگاه دائمی فناوری های ایران ساخت، تفاهمنامه همکاری با محوریت توسعه صنایع خلاق فرهنگی امضا کردند.


منبع:

1401/03/19
13:14:16
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Link website