با تحمل ۴ كیلو بار؛

پهپادی که در مقابل وزش باد خم به ابرو نمی آورد

پهپادی که در مقابل وزش باد خم به ابرو نمی آورد

اغلب پهپادها در صورت وزش باد برای تصحیح شرایط عکاسی و فیلمبرداری احتیاج به جابجایی و کج شدن دارند، اما یک پهپاد جدید بدون احتیاج به هیچ حرکتی در باد قادر به ادامه فعالیت است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، پهپاد استریا که توسط شرکت پیچ آئرو در آمریکا ساخته شده می تواند به لطف استفاده از نوعی پروانه خاص معروف به سیکلوروتورها خویش را حتی در صورت وزش باد در شرایطی پایدار نگه دارد.
سیکلوروتورها با فشار دادن هوای در جریان مانند بخار شور عمل می کنند و هر یک از آنها مانند یک بشکه چرخان بوده و دارای تیغه هایی دو طرفه هستند که می توانند گام خویش را به سرعت تغییر دهند و حتی بلافاصله به اندازه ۳۶۰ درجه تغییر وضعیت دهند.
برخی شرکتهای تجاری و بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه در کوشش برای تجاری سازی و نظامی کردن سیکلوروتورها بعنوان تنها سیستم رانش قدرتمند هواپیماهای الکتریکی و هیبریدی هستند. بسته بندی منحصربه فرد و قابلیت رانش فوری این پروانه ها مزایایی را ایجاد می کنند که پروانه های استاندارد و شیب دار و غیره نمی توانند از آن برخوردار باشند.
آستریا، یک هواپیمای بدون سرنشین نسبتاً بزرگ است که برای تسهیل حمل و نقل به سادگی قابل جمع شدن است. این پهپاد حدود ۳ متر طول دارد و با استفاده از شش ملخ دو پره ای به هوا می رود. این پهپاد می تواند حداکثر ۴.۵ کیلوگرم بار حمل کند.


منبع:

1401/03/18
10:06:15
5.0 / 5
391
تگهای خبر: سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website