برای نخستین بار در جهان؛

تولید سیمانی که قابل خوردن است

تولید سیمانی که قابل خوردن است

لینک وبسایت: دو محقق دانشگاه توکیو برای اولین بار در جهان فرایندی جهت تولید سیمان از دورریز غذا ابداع نموده اند. استواری کششی سیمان 4 برابر نمونه فعلی است و می توان آنرا خورد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از دیلی میل، فناوری «کوتا ماچیدا» و «یویا ساکای» دورریز غذا مانند برگ های کلم و پوست پرتقال را به یک سیمان زیست تجزیه پذیر و خوراکی تبدیل می کند که قابل استفاده در ساخت و ساز است. بگفته پژوهشگران استواری کششی محصول آنها تقریباً ۴ برابر سیمان معمولی است. ماچیدا و ساکای امیدوارند با کمک این محصول گرمایش جهان را کاهش دهند و چالش های مربوط به دور ریز غذا را برطرف کنند که با انتشار گاز متان بعد از دفن آنها در زمینهای مخصوص زباله مرتبط می باشد.
ساکای هنگام تحقیق درباره مواد حافظ محیط زیست که جایگزین بتون مبتنی بر سیمان می شود، این فناوری را توسعه داد. او نخست راهی برای ساخت سیمان به وسیله قرار دادن ذرات چوب در معرض فشرده سازی حرارتی ایجاد کرد. پروسه ۳ مرحله ای خشک کردن، فشرده سازی حرارتی و متراکم سازی با بهره گیری از میکسرها و کومپرسورهای ساده ای انجام شد که پژوهشگران از وب سایت های آنلاین خریده بودند. ساکای و ماچیدا (شاگردش) تصمیم گرفتند همین کار را با بهره گیری از دور ریز غذا انجام دهند. کوشش های پیشین برای تولید سیمان با بهره گیری از دور ریز زباله نیازمند آن بود که پلاستیک نیز ترکیب شود تا مواد بهم بچسبند. آنها بعد از ماه ها تلاش و شکست متوجه شدند می توان با تنظیم دما و فشار در سیمان حالت چسبندگی ایجاد کرد. چالش برانگیزترین قسمت آن بود که هرنوع از زباله غذایی نیازمند حرارت و فشار مختلفی بود. ساکای و ماچیدا با بهره گیری از برگ های چای، پوست پرتقال و پیاز، تفاله قهوه، کلم چینی و حتی دور ریزهای غذا، سیمان ساختند. آنها متوجه شدند که می توان رنگ، عطر و طعم سیمان را با تنظیم طعم دهنده ها و چاشنی ها در مخلوط، جذاب کرد. برای خوردن این سیمان فرد باید آنرا به قطعات کوچک تر خرد کند و بجوشاند. همین طور برای ضد آب شدن سیمان و صیانت از آن در مقابل گزند جوندگان، محصول باید با لاک ژاپنی پوشانده شود. خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/03/16
21:45:49
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آنلاین , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Link website