فناور ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه شارژ اتوماتیک شد

فناور ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه شارژ اتوماتیک شد

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد سیرجان موفق به طراحی و ساخت دستگاه شارژ اتوماتیک گلوله در آسیاب های صنعتی شد.


احمد برزکار در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درباره طراحی و ساخت این دستگاه اظهار داشت: یکی از اشکالات فعلی کارخانه های سنگ معدن، شارژ دستگاه آسیاب و سنگ شکن است که توسط اپراتور و به صورت دستی انجام می شود. بر همین مبنا مطالعه فرایند تولید آسیاب های گلوله ای و طراحی فرایند شارژ اتوماتیک گلوله در این آسیاب ها را آغاز کردیم که منجر به طراحی و ساخت دستگاه شارژ اتوماتیک شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان به مزایای دستگاه شارژ اتوماتیک گلوله ها اشاره و خاطرنشان کرد: حذف نیروی انسانی، کاهش استهلاک آسیاب ها، ایمنی کارگران، استفاده از نرم افزار برای زمان بندی و افزایش تولید از مزایای استفاده از این دستگاه است.
وی با اشاره به اینکه کاهش سایز سنگ های استخراج شده بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف طراحی دستگاه شارژ اتوماتیک، عرضه محصول ریزتر با قابلیت فروش بهتر است. آسیاب های گلوله ای معمولا برای خردکردن و رسیدن به سایزهای ریزتر استفاده می شود.
برزکار درباره کاربرد آسیاب ها در صنایع مختلف اضافه کرد: این نوع آسیاب ها در کارخانه های معدنی، سیمان، زغال سنگ و مواد خام کاربرد دارد.
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان ضمن اشاره به قابلیت های دستگاه شارژ اتوماتیک گلوله ها، تصریح کرد: این دستگاه با عنایت به طراحی منحصر به فرد احتیاج به نگهداری خاصی ندارد، فقط بازدیدهای دوره ای انجام می شود تا مدتها بدون مشکل کار خواهد نمود. سیستم کنترل این دستگاه قابلیت برنامه ریزی برای انواع آسیاب ها را دارد. بنابراین در تمام آسیاب ها قابلیت استفاده را دارد و به سادگی هم قابل ارتقا است.


منبع:

1401/03/14
13:25:08
5.0 / 5
181
تگهای خبر: آموزش , اپراتور , سیستم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website