رییس دانشگاه آزاد:

دانشگاه باید بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد

دانشگاه باید بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد

به گزارش لینک وبسایت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر اینکه دانشگاه باید بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد، اظهار داشت:  دانشگاه باید جامعه را درک و مطابق با زیست بوم آن حرکت نماید.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، محمد مهدی طهرانچی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه رویداد ملی عصر امید در مصلی تهران اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم فرمودند هزاران واحد دانشگاهی و میلیونها تحصیلکرده ثمره گام اول انقلاب اسلامی است و دانشگاه آزاد اسلامی بدون شک در این حوزه بسیار موثر بوده است.
وی عنوان کرد: گام دوم در ۴۰ سالگی و بالندگی هر انسان یا سازمان یا انقلاب، گام زینت و تفاخر نیست بلکه گام تغییر مسیر است، گامی است که ارتباط دانشگاه را با اجتماع بسیار گسترده تر کند. نگاه دانشگاه به نگاه مردم است و آنچه مردم می خواهند را دنبال می کند.
رییس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه امروز دیگر مطالبه مردم ایران از ما مدرک تحصیلی نیست، افزود: تعداد شرکت کنندگان در کنکور نشان داده است که مردم از ما تضمین آینده فرزندانشان را می خواهند و این آینده نگری دانشگاه صرفا برای توسعه فرهنگی نیست. دانشگاه باید بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد.
طهرانچی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید جامعه را درک و مطابق با زیست بوم آن حرکت نماید و این اتفاقی است که در دانشگاه آزاد درحال رخ دادن است.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، نمایشگاه رویداد ملی عصر امید عصر امروز با شعار «۱۰۰۰ ایده و استارت آپ، ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق و ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت» با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان کشوری و دانشگاهی در شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران افتتاح شد.
این رویداد فرصتی برای شناسایی ایده ها و استعدادهای برتر گروه ها، شرکت ها، ظرفیت های آزمایشگاهی حوزه های مختلف فناوری و شبکه متخصصان امور تحقیق و توسعه (R&D) است، همینطور فرصتی برای سرمایه گذاری و مشارکت در رشد و توسعه ظرفیت ها و محصولات دانش بنیان معرفی شده در این رویداد به حساب می آید.منبع:

1401/03/09
13:06:29
5.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website