اولین مرکز شتاب دهنده تخصصی پسماند کشور در گیلان افتتاح شد

اولین مرکز شتاب دهنده تخصصی پسماند کشور در گیلان افتتاح شد

برای اولین بار در کشور مرکز شتاب دهنده تخصصی پسماند با هدف کمک به حل مشکل پسماند توسط جوانان نخبه در شرکت دانش بنیان راهبران توسعه پارسی گیل در استان گیلان افتتاح شد.


مدیرعامل شرکت دانش بنیان راهبران توسعه پارسی گیل ضمن اشاره به سابقه فعالیت این شرکت در حوزه پسماند با عنایت به دغدغه مردم و مسؤلان اظهار داشت: در این راستا مرکز شتاب دهنده تخصصی پسماند را در استان گیلان راه اندازی کردیم.
عباس رنجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: مراکز شتاب دهنده وظیفه تسریع و تسهیل را انجام می دهند و سازمانی هستند که با فراهم کردن خدمات حمایتی و کمک های مالی به استارتاپ ها کمک می کنند.
وی با اشاره به اینکه این سازمان همینطور فرصت های سرمایه گذاری در استارتاپ های مستعد را برای سرمایه گذاری فراهم می آورد، اظهار داشت: شتاب دهنده ها معمولاً استارتاپ های شایسته "ایده قوی و کارکنان مستعد" را وارد برنامه خود می کنند و طی زمانی کمتر از ۶ ماه آنها را تحت حمایت می گیرند که البته با عنایت به نیازهای کسب و کار امکان دارد در زمینه های مختلفی به آنها ارائه شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان راهبردان توسعه پارسی گیل درباره فعالیت مرکز شتاب دهنده تخصصی پسماند اظهار داشت: در این مرکز تیم ها محصولات مختلفی در زمینه پسماند تولید می کنند.
وی ضمن اشاره به تولید دستگاه پردازش قابلیت ضدعفونی زباله با هدف کاهش مخاطرات ناشی از زباله در این مرکز اظهار داشت: راکتورهای تولید سوخت با تادیه بین المللی، تولید مصنوعات بتنی و تبدیل زباله به خوراک دام از پسماندهای میوه و تره بار، هاظم دایجستر برای تولید انرژی از زباله های تر همچون محصولات تولیدی در این مرکز است.

تولید مصنوعات بتنی با استفاده از پسماند
مدیرعامل شرکت دانش بنیان راهبران توسعه پارسی گیل بیان داشت: با استفاده از پسماند میتوان محصولات مختلفی همچون مصنوعات بتنی شامل بلوک، جدول، نیوجرسی، لوله بتنی با ریجکت زباله تولید کرد و که این تولیدات در این شرکت انجام گرفته است.
رنجی مهم ترین دغدغه شرکتهای دانش بنیان عدم اعتماد مسؤلان به جوانان است، اضافه کرد: یکی از مهم ترین راهکارهای رفع معضل پسماند در گیلان بهره گیری از شرکتهای دانش بنیان است.
در زمان حاضر در مجموعه پارسی گیل چهار شرکت در حوزه پسماندهای پزشکی، محصولات ضدعفونی کننده زباله، تولیدکننده مصنوعات بتنی و تبدیل زباله به خوراک دام فعالیت می نمایند.

1401/02/06
22:56:17
5.0 / 5
394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Link website