رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی:

صندوق نوآوری وکیل مدافع شرکتهای دانش بنیان است

صندوق نوآوری وکیل مدافع شرکتهای دانش بنیان است

به گزارش لینک وبسایت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی خویش را وکیل مدافع شرکتهای دانش بنیان می داند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از صندوق نواوری و شکوفایی، علی وحدت در نشست پایانی مجموعه نشست های خبرگی که با حضور محمد صنایع بازرس کل امور واحدهای تابعه مجلس، ریاست جمهوری و امور خارجه سازمان بازرسی کل کشور، دکتر فطانت مدیرعامل بانک آینده و شرکتهای دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد، ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این نشست ها اظهار داشت: نشست های خبرگی که در طول یکسال با همکاری پارک علم و فناوری استان البرز برگزار شد با استقبال کم نظیر شرکتهای دانش بنیان و فناور مواجه گردید و چند هزار شرکت فعال در عرصه دانش بنیان توانستند از این نشست های تجربگی و توانمند سازی به خوبی بهره مند شوند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این که برگزاری نشست های خبرگی در جهت توسعه زیست بوم کارآفرینی کشور است، اظهار داشت: باتوجه به شعار سال که پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است، این نشست ها باید با هدف انتقال تجربه شرکتهای بزرگ موفق به شرکتهای نوپا و استارت آپ ها توسعه یابد.

وحدت درباره عملکرد صندوق نوآوری اظهارکرد: صندوق نوآوری و شکوفایی با منابع محدودی که در اختیار داشت، طی سه سال گذشته با اهرمی کردن و همکاری با شبکه بانکی کشور نزدیک به ۲۵ هزار میلیارد تومان به شرکتهای دانش بنیان خدمات مالی عرضه کرده است که امیدواریم این منابع امسال باتوجه به شعار سال افزایش پیدا کند.

وی با معرفی خدمت اوراق نوآوری بعنوان خدمات صندوق نوآوری برای شرکتهای دانش بنیان بزرگ اضافه کرد: اولین اوراق نوآوری برای یک شرکت داروسازی دانش بنیان در سال قبل با حمایت صندوق نوآوری و همکاری بانک کارآفرین منتشر گردید.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه خواهان همکاری سازمان بازرسی و برگزاری جلسات جهت بررسی و رفع مطالبات شرکتهای دانش بنیان شد.

در ادامه این نشست محمد صنایع بازرس کل امور واحدهای تابعه مجلس، ریاست جمهوری و امور خارجه سازمان بازرسی کل کشور از برگزاری نشستی به منظور بررسی مشکلات و مطالبات شرکتهای دانش بنیان با سازمان های مرتبط در آینده نزدیک اطلاع داد.

وی در پاسخ به گله یکی از شرکتهای دانش بنیان درباره ارز ۴۲۰۰ از پیگیری سازمان بازرسی برای اصلاح روند تخصیص ارز و مشکلات ناشی از آن برای شرکتهای حوزه دارو خبرداد.

بازرس کل امور واحدهای تابعه مجلس، ریاست جمهوری و امور خارجه سازمان بازرسی کل کشور در ادامه وعده داد در جلسه ای با شرکتهای دانش بنیان مشکلات و مطالبات آنها در رابطه با سازمان های مرتبط را بررسی کند و اظهار داشت: در این نشست باید به سازمان های مرتبط گوشزد نماییم تا به تعهدات خود در مورد دانش بنیان ها عمل کنند که اگر این اتفاق نیفتد، این عمل ترک فعل بوده و جرم شمرده می شود.

صنایع در انتها با اشاره به وجود برخی رانت ها در حوزه تولید اظهار داشت: برای این مشکل حتما باید به دنبال چاره باشیم و تا شرکتهای دانش بنیان در این بحث متضرر نشوند. صندوق نوآوری با انضباط و دقت بالا پیگیر مداوم مسائل شرکتهای دانش بنیان است.

لازم به ذکراست، شرکتهای دانش بنیان در نشست پایانی مجموعه نشست های خبرگی، مطالبات خویش را با محوریت های کمبود نیروی انسانی و نقدینگی، توسعه صادرات، قیمت گذاری داروها، خروج نخبگان از کشور، زنجیره و شبکه تولید، تأمین نقدینگی سرمایه در گردش، تسهیلات، همکاری سازمان های در رابطه با شرکتهای دانش بنیان و بازپرداخت تسهیلات به بانکها عرضه کردند.

گفتنی است، در انتها این نشست از مدیران عامل ۲۰ شرکت دانش بنیانی که در فصل اول مجموعه نشست های خبرگی حضور داشتند، تقدیر گردید.

رئیس پارک علم و فناوری البرز هم در این جلسه با تشکر از حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی در پشتیبانی از برنامه های پارک علم و فناوری البرز در زمینه های مختلف بخصوص راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری و برگزاری نشست های توانمندسازی در چارچوب نشست های خبرگی اظهار داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب توسعه اقتصاد و اشتغال دانش بنیان است و این حمایت ها سبب شده گام های مؤثری در توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی استان البرز برداشته شود.

مهدی عباسی با اشاره به این که استقبال از نشست های خبرگی پارک علم و فناوری البرز برای ما غافلگیر کننده بود خاطرنشان کرد: این نشست ها با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد و شرکت ها و واحدهای فناور در سرتاسر کشور استقبال بسیار خوبی از آن داشته اند. این نشست ها چکیده تجربیات کارآفرینان موفق کشورمان بود که با روی گشاده و باز، تجربیات و توانمندی های خویش را در عرصه های مختلف کارآفرینی و تولید را به متقاضیان و مخاطبان عرضه داشتند.

گفتنی است، نشست های خبرگی به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری پارک علم و فناوری البرز با ده ها تولید کننده و کارآفرین در سال قبل برگزار شد و توانست در حوزه منابع انسانی، توسعه بازار، صادرات، زنجیره تأمین منابع، شبکه سازی، تحقیق و توسعه، ارتباط با مشتری و … تجربیات شرکتهای بزرگ و موفق کشور را در اختیار شرکتهای کوچک و استارت آپ ها قرار دهد.


منبع:

1401/02/01
16:14:39
5.0 / 5
483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website