در ۲۴۱ مجموعه دانش بنیان ؛

توسعه ۵ حوزه فناورانه تجهیزات پزشکی با فعالیت شرکتهای دانش بنیان

توسعه ۵ حوزه فناورانه تجهیزات پزشکی با فعالیت شرکتهای دانش بنیان

به گزارش لینک وبسایت ۲۴۱ مجموعه دانش بنیان و خلاق، تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، مواد آزمایشگاهی، تجهیزات بیمارستانی و کالیبراسیون را به تولید می رسانند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی همچون حوزه های فناورانه ای است که با تلاش شرکتهای دانش بنیان در کشور؛ بازار واردات آنها از رونق افتاده است.
محصولات حیاتی که جزء اقلام تحریمی هستند و نبود آنها با جان و سلامتی مردم بازی می کند. بنابراین ایجاد بازار داخلی برای آنها یک لزوم ملی و راهبردی است. همین اهمیت سبب شد که با شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، دانش بنیان های توانمند و دارای تخصص دانشی به حوزه وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی ورود و برای تأمین نیازهای کشور تلاش کنند.
این تلاش ها هم اکنون منجر به شکل گیری ۲۴۱ مجموعه دانش بنیان و خلاق در این عرصه شد تا فناوری های ۵ حوزه «تجهیزات و ملزومات پزشکی»، «تجهیزات، مواد و ملزومات دندانپزشکی»، «تجهیزات و مواد آزمایشگاه طبی»، «تجهیزات بیمارستانی» و «تجهیزات پیشرفته آزمون کالیبراسیون تجهیزات پزشکی» در کشور توسعه یابد.
طراحی و تولید سمعک، تولید محصولات آزمایشگاهی سلولی و مولکولی، دستگاههای پزشکی در زمینه الکتروکاردیوگراف، فناوری های هوشمند توانبخشی، طراحی و تولید تجهیزات ارتوپدی، پروتزهای مفصل زانو، پیچ ستون فقرات، دستگاه نمونه بردار سیگنال های مغزی و عصبی ۸ کانال هم همچون محصولاتی است که در این عرصه ساخته شده است.

1401/01/28
22:24:01
5.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website