فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی ازطریق یک شرکت دانش بنیان

فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی ازطریق یک شرکت دانش بنیان

لینک وبسایت: شرکت دانش بنیان نوتک فار مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به فرمول بندی و تولید 14 داروی گیاهی دانش بنیان شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، سیدصدرالدین نبوی مدیرعامل شرکت نوتک فار مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درباب دستاوردهای این شرکت اظهار داشت: این شرکت بصورت تخصصی در حوزه فرمول بندی و تولید داروهای گیاهی واستخراج و تخلیص مواد از گیاهان دارویی فعالیت می کند که اعضای گروه علمی، تحقیق و توسعه، موسس، مسوول فنی و مدیران شرکت از متخصصین در رشته های داروسازی و پزشکی بوده و دارای سابقه تحقیقات وکار طولانی در حوزه شناسایی گیاهان دارویی، اثرات درمانی آنها، داروسازی گیاهی و داروسازی صنعتی است.
وی اظهارداشت: شرکت نو تک فار از بدو تاسیس تا به اینجا، فرمول بندی داروهای خود به اسامی شربت های رکولیک و پپتولیک، کالیک، کالیک اطفال، کپسول های میگرافار و هیپوفار و نازوفار، پماد های بیزالن و رکوبیزول و شامپو داروهای رکوبیزول و بیزالن و ژل و دهانشویه رکوبیزول در اشکال و دوزهای مختلف را به پایان رسانده است.
مدیرعامل شرکت نوتک فار مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اضافه کرد: شرکت بعد از گرفتن ۱۴ پروانه ساخت از سازمان غذا و داروی کشور، موفق به تولید صنعتی محصولات خود شده است، تمامی این محصولات در داروخانه های سراسر کشور در دسترس همگان قرار گرفته است.
نبوی هدف اصلی این شرکت را طراحی و توسعه فرمول بندی های جدید در حوزه داروهای گیاهی و دستیابی به کیفیت و اثربخشی بالا و همین طور بهره مندی از طیف وسیع گیاهان دارویی کشور در امتداد ارتقاء سلامت جامعه عنوان نمود.
وی در ادامه به معرفی تعدادی از محصولات نوآورانه شرکت پرداخت و تصریح کرد: شامپو داروی رکوبیزول یک شست و شو دهنده اختصاصی سر، صورت و بدن در مواقع بروز التهابات، زخم و سوختگی است که درمان هم می کند، شربت کالیک نخستین شربت تولید شده از مواد موثره شیرین بیان است که در رفع سرفه گلودرد و لارنژیت موثر می شود و داروی میگرافار نخستین داروی فرمول بندی شده از گیاه تاناستوم و موثر در درمان میگرن است که با تاکید بر دانش روز داروسازی و تکنولوژی های جدید تولید شده اند.
مدیرعامل شرکت نوتک فار مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در بیان میزان سهم بازار شرکت گفت: اطلاعات دقیقی در رابطه با بازار رسمی در دسترس نیست ولی بطور غیررسمی و اجمالی در میان ۳۷۰ شرکت تولیدکننده، تخمین زده می شود که حدود یک و نیم تا دو درصد از سهم کل فروش در بازار را در اختیار داریم.
نبوی در تشریح چالش های شرکت اظهار داشت: نابسامانی اقتصادی و نوسان قیمت نهاده های تولید زمینه ساز بی ثباتی تولید در کشور شده است، افزایش قیمت نهاده ها نسبت به سالهای قبل و همین طور ورود دولت در مبحث قیمت گذاری ها بدون در نظر داشتن افزایش هزینه های تولید، سود شرکتها را به حداقل یا صفررسانده است، افزایش دستمزدها از طرف دولت بدون در نظر گرفتن منبع تامین آن، مسایل مربوط به بیمه و دارایی، تحریم ها و همین طور مشکل تامین نیروی انسانی کارآمد و نخبه همچون مسایلی است که تولیدکننده با آن مواجه می شود.
وی با تاکید بر جهت گیری علمی در فرمول بندی داروهای شرکت و همین طور استفاده از علم روز داروسازی و تکنولوژی های جدید در حوزه داروسازی گیاهی تصریح کرد: این مساله افتخارات مختلفی در صنعت دارویی کشور را برای شرکت به دنبال داشته است. کسب عناوین "محصول دانش بنیان برگزیده کشور" در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران برای تولید شامپو داروی رکوبیزول که نخستین شامپو داروی گیاهی ثبت شده در کشور است، "شرکت فناور برتر" در بیست و یکمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران و همین طور "شرکت برتر" در چهارمین جشنواره نوآوری و فن آفرینی همچون این موارد است.
مدیرعامل شرکت نوتک فار مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران کیفیت و اثربخشی بالای محصولات تولید شده را مزیت رقابتی شرکت دانست و اظهار داشت: فرمول بندی داروهای جدید از برنامه های آتی شرکت است و در تلاشیم تا با ارائه داروهای موثر در درمان به بازار دارویی کشور گامی برای سلامت جامعه برداریم.


منبع:

1401/01/27
08:31:11
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Link website