در نخستین نشست قرارگاه اقتصاد دانش بنیان استان مطرح شد

استاندار اردبیل: دانش بنیان های دارای ایده در گردشگری سلامت شناسایی شوند

استاندار اردبیل: دانش بنیان های دارای ایده در گردشگری سلامت شناسایی شوند

استاندار اردبیل ضمن اشاره به امکان باز شدن مرزها در هفته های آتی، خواهان شناسایی افراد و دانش بنیان های دارای ایده در مورد گردشگری سلامت شد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید حامد عاملی در اولین نشست قرارگاه اقتصاد دانش بنیان استان اردبیل با اعلان اینکه استان اردبیل باتوجه به ظرفیت های موجود، در بخش دانش بنیان عقب مانده است، بر لزوم کوشش برای رفع موانع قانونی و اجرائی در این خصوص اصرار کرد.
وی با اعلان اینکه حرکت در امتداد توسعه دانش بنیان ها بصورت کیفی امسال باید جدی تر از سال پیش صورت گیرد، اظهار نمود: مدیران و روسای دانشگاه ها باید مسوولانه تر از گذشته اقدام نموده و روند شناسایی فعالان این بخش و کوشش برای انبوه سازی تولیدات را با جدیت پیگیری کنند.
استاندار اردبیل اثرات رشد شرکت های دانش بنیان برای توسعه استان در آینده را غیرقابل انکار دانست و اشاره کرد: هر جامعه ای در زمینه دانش بنیان رشد داشته باشد موفق تر خواهد بود و در این راستا لازم است توسعه این بخش در استان شتاب گیرد.
وی با اشاره به امکان باز شدن مرزها در هفته های آتی، خواهان شناسایی افراد و دانش بنیان های دارای ایده درباب گردشگری سلامت شد.
عاملی با اعلان اینکه رشد دانش بنیان ها در زمینه کشاورزی و سلامت استان به شدت پایین است، اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت هایی که در این عرصه ها داریم، باید مدیران مربوطه در این خصوص پیگیر بوده و دانش بنیان های مرتبط را شناسایی و جذب کنند.
وی حفظ و پشتیبانی از انسان های دانش پایه در رشته های مختلف را گامی برای تولید ثروت در آینده استان دانست و خواهان انتخاب دستگاه های مختلف و حتی واحدهای صنعتی خصوص برای ایجاد مراکز رشد شد.
استاندار اردبیل با اشاره به شروع فعالیت کارگزاری دانش بنیان در استان از خرداد ماه، اظهار داشت: با هدف تسهیل در صدور مجوزها آموزش های لازم به فعالان این بخش داده شده و کارگزاری دانش بنیان در استان دایر و صدور مجوزها نیز در داخل استان انجام می شود.
وی همین طور با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان کشور درباب تصمیمات مدیران و تاثیر آن در سرنوشت مردم اظهار نمود: کوتاهی در اقدام و یا مدیریت موضوعی که با سرنوشت مردم مرتبط می باشد، معصیت بوده و باید همه مدیران نسبت به رفع مشکلات مردم فارغ از دستورالعمل های دست و پاگیر حساس باشند.
در این جلسه سه ساعته روسای دانشگاه های استان، رئیس پارک علم و فناوری و برخی از نمایندگان و فعالان حوزه دانش بنیان ها، اقدامات انجام شده و مسائل این حوزه را بیان نمودند.


منبع:

1401/01/26
15:16:26
5.0 / 5
402
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Link website