راه اندازی آزمایشی کارخانه تولید باتری های لیتیوم یون نانویی

راه اندازی آزمایشی کارخانه تولید باتری های لیتیوم یون نانویی

یک شرکت تولیدکننده باتری با هدف تجاری سازی باتری های لیتیوم یون تقویت شده با گرافن برای بازار خودرو های الکتریکی، از طریق اندازی آزمایشی کارخانه خود اطلاع داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا شرکت کانادایی ولتااکسپلور (VoltaXplore Inc) با راه اندازی آزمایشی خط تولید باتری های لیتیوم یون تقویت شده با گرافن به دنبال جلب توجه شرکتهای خودروسازی جهت استفاده از این تکنولوژی است.
این مرکز باتری هایی تولید می کند که درحال بهینه سازی هستند. این شرکت انتظار دارد باتری های تقویت شده با گرافن مزایای گوناگونی مانند ظرفیت بیشتر، افزایش عمر باتری، سرعت شارژ سریع تر و ایمنی بهبودیافته نسبت به محصولات موجود در بازار داشته باشند. آزمایش هایی با هدف اعتبارسنجی این مزایا، با نتایج دلگرم کننده تا به امروز، ادامه دارد.
ولتااکسپلور میزبان «روز باتری» در مونترال خواهد بود. روز باتری یک رویداد برای جذب سرمایه گذار است و این شرکت تأسیسات نمایشی همچون تجهیزات و فرآیندهای تولید خویش را به نمایش می گذارد و فرصتی برای بحث های فنی و عرضه به نمایندگان خود همچون مدیریت ارشد را فراهم می آورد.
پت دیارامو، رئیس ولتااکسپلور عنوان کرد: معتقدیم باتری های تقویت شده با گرافن این پتانسیل را دارند که یک فناوری متمایز باشند که می تواند در رفع نگرانی ها در مورد ظرفیت و ایمنی باتری ها اثرگذار باشد، چالشی که باعث پیشگیری از پذیرش گسترده تر باتری ها در وسایل نقلیه الکتریکی در مقیاس وسیع تر شده است. ترکیب فناوری های سبک وزن پیشرفته ما با باتری های تقویت شده با گرافن، گام بزرگی در فضای خودرو های الکتریکی است.
سروش نظرپور، مدیرعامل ولتااکسپلور هم اظهار داشت: تمرکز ما ادغام زنجیره تأمین باتری در آمریکای شمالی است که مورد علاقه مشتریان حوزه باتری است. حالا که این مرکز بموقع و با بودجه مناسب با نتایج عملکرد رضایت بخش به راه افتاده است، ما درحال حرکت به سمت بهینه سازی طراحی باتری خود برای بازار خودرو های الکتریکی از راه آزمایش با مشتریان هستیم.
به گزارش پایگاه فناوری نانو ایران، شرکت نانواکسپلور (NanoXplore) تولیدکننده گرافن و شریک آن، مارتینرا اینترنشنال (Martinrea International)، با انجام سرمایه گذاری مشترک، برای توسعه باتری خودرو های الکتریکی (EV) تقویت شده با گرافن، مبادرت به تاسیس شرکت ولتااکسپلور کرده اند.
این دو شرکت همکاری خویش را در سال ۲۰۱۷ شروع کرده اند. با این سرمایه گذاری مشترک، مارتینرا اینترنشنال قادر خواهد بود که تخصص خویش را بعنوان تولیدکننده برجسته سازه های سبک و سیستم های پیشرانه در بازارهای خودرو و صنایع دیگر، با موقعیت شرکت نانواکسپلور بعنوان یک شرکت بزرگ در حوزه گرافن و مواد تقویت شده با گرافن، ترکیب کند.


منبع:

1401/01/20
11:38:11
5.0 / 5
398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Link website