استاندار همدان:

از ظرفیت دانشگاه ها برای افزایش بهره وری تولید استفاده می شود

از ظرفیت دانشگاه ها برای افزایش بهره وری تولید استفاده می شود

به گزارش لینک وبسایت ایرنا- استاندار همدان اظهار داشت: دانشگاه ها ظرفیت بالایی در تولید علم و دانش در جهت تولید دانش بنیان دارند و از ظرفیت آنها برای افزایش بهره وری در عرصه تولید استفاده می شود.


علیرضا قاسمی فرزاد روز چهارشنبه در ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان همدان اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در طول چند سال قبل به "تولید" تاکید داشتند که در نامگذاری سال جاری، تولید را به دانش بنیان بودن و کار آفرین بودن عجین کردند.
وی با اشاره به اینکه توجه به اشتغال آفرینی در نامگذاری سالجاری از جانب رهبر معظم انقلاب بسیار پرارزش است عنوان کرد: سال جاری از جانب رهبر معظم انقلاب به نام «سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری شده که تولید بر اساس دانش و اشتغال آفرین از تاکیدات ایشان است.
قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: دائمی بودن این ستاد استانی توسعه اقتصاد دانش بنیان از اولویت های ما است تا طرح ها و برنامه ها حوزه تولید در آن مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
استاندار همدان ضمن اشاره به این که با استفاده از طرح های دانش بنیان باید روش های بهره وری در عرصه تولید را توسعه داد اضافه کرد: سال جاری مقرر است با استفاده از دانش، کارآفرینی و اشتغالزایی حرکت روبه جلوی اقتصاد استان و کشور شتاب بگیرد.
وی تصریح کرد: تشکیل ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان متشکل از دستگاههای علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و اجرایی بعنوان یک اصل، بسیار مهم می باشد.
قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی باید اقدامات دانش بنیان را در پیشانی حوزه کشاورزی ترویج دهد عنوان کرد: دانشگاه ها بعنوان مراکز علم و دانش، محصولات خویش را در اختیار حوزه تولید همچون صنعت و کشاورزی قرار دهد.
وی افزود: ما در حوزه صنعت، گردشگری، خدمات و کشاورزی باید بالاترین بهره وری را با کمترین هزینه داشته باشیم چونکه عدم رعایت اصل بهره وری در حوزه خودروسازی باعث افزایش قیمت، کاهش کیفیت و بالا رفتن نارضایتی مردم می شود.
قاسمی فرزاد ضمن اشاره به این که ستاد اقتصاد دانش بنیاد مقدمات اقتصادی تر شدن حوزه تولید را فراهم می آورد، اظهار داشت: کمیته های علمی و تخصصی در بخش کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و گردشگری در این ستاد تشکیل می شود تا متناسب با آن حوزه تولید استان توسعه یابد.
وی افزود: این ستاد هر ۲ ماه یکبار تشکیل می شود و کمیته های تخصصی آن جلسات هفتگی خویش را در جهت رفع موانع تولید دانش بنیان برگزار می نماید.
استاندار همدان با اشاره به اینکه ما از ظرفیت دانشگاه ها برای توسعه تولید دانش بنیان و کار آفرین استفاده می نماییم، عنوان کرد: از ظرفیت های موجود در پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و دیگر دستگاههای مرتبط برای افزایش تولید دانش بنیان استفاده می شود.
قاسمی فرزاد با تکیه بر این که حوزه دانشگاهی باید به کمک بخش تولید بیاید، خاطرنشان کرد: مجموعه دانش بنیان باید به دنبال نوآوری باشند تا مشکلات حوزه تولید را با استفاده از علم و دانش، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری ارتقا دهند.
وی اضافه کرد: مدیران دستگاههای مختلف استان از دانش آموختگان برجسته دانشگاه ها هستتد و توان اجرایی مصوبات ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان را دارند.


منبع:

1401/01/17
21:34:30
5.0 / 5
400
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website