از سوی نشریه ۵۰۰ شخصیت برتر مسلمان جهان ؛

اوگور شاهین بعنوان مرد سال جهان اسلام برگزیده شد

اوگور شاهین بعنوان مرد سال جهان اسلام برگزیده شد

اوگور شاهین، ایمونولوژیست سرشناس و برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی (ص)، در نسخه 2022 نشریه «500 شخصیت برتر مسلمان جهان» بعنوان مرد سال برگزیده شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد ارتباطات و ترویج جایزه مصطفی (ص)، «۵۰۰ شخصیت مسلمان تأثیرگذار»، نام یک نشریه سالانه است که برای نخستین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر گردید. این نشریه که توسط مرکز سلطنتی تحقیقات راهبردی اسلام منتشر می ­شود، هر سال تأثیرگذارترین مسلمانان جهان را معرفی می ­کند. نسخه امسال این نشریه، اوگور شاهین؛ برگزیده جایزه مصطفی (ص) و توسعه دهنده فناوری mRNA را که در واکسن کووید ۱۹ بایون تک نیز استفاده شده است، بعنوان مرد سال معرفی نمود.
افرادی که در لیست ۵۰۰ شخصیت برتر مسلمان جهان از آنها نام برده می­ شود، برمبنای دستاوردها و تأثیر آنها بر کشور خود یا جهان اسلام یا جهان بشری طی یک سال اخیر انتخاب می­ شوند.
در بین این افراد، نام جکی یینگ، برگزیده نخستین دوره جایزه مصطفی (ص)، سامی ارول گلنبه و محمد امین شکرالهی، برگزیدگان دومین دوره جایزه مصطفی (ص) و علی خادم حسینی برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی (ص) نیز به چشم می­ خورد. این برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) در رده «علم و فناوری» در این لیست قرار گرفتند.
در این نشریه ابتدا ۵۰ مسلمان برتر جهان به ترتیب معرفی شده و سپس نام ۴۵۰ شخصیت برتر دیگر بدون رتبه ­بندی و برمبنای مناطق جغرافیایی و حوزه ­های مختلف ذکر می ­شود. این حوزه­ ها شامل علمی، سیاسی، اداره امور مذهبی، مبلغان و رهروان معنوی، بشردوستی/خیریه و توسعه، مسائل اجتماعی، تجارت، علم و فناوری، هنر و فرهنگ، قاریان قرآن، رسانه­ ها، مشاهیر و ستاره ­های ورزشی و افراط گراها است.

1401/01/15
09:47:57
5.0 / 5
335
تگهای خبر: آموزش , دستاورد , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Link website