وزیر علوم:

راه حل از بین بردن بیکاری سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است

راه حل از بین بردن بیکاری سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است

به گزارش لینک وبسایت وزیر علوم اظهار داشت: با اهمیت ترین راه حل برای از بین بردن بیکاری و ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدعلی زلفی گل به میزبانی سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بازدید کرد و ضمن آشنایی با محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و خلاق عضو پارک، گفتگو با فعالان این کسب وکارها پرداخت.
شرکت های فعال در زمینه هوش مصنوعی، تولیدکننده میکروسکوپ نانو ایران ساخت و شرکتهای فعال در زمینه رباتیک همچون شرکت هایی بودند که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آنها بازدید کرد و با فناوران آنها به گفتگو پرداخت.
بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه پارک پردیس و معرفی بخش های مختلف پارک همچون قسمت های دیگر برنامه وزیر، علوم تحقبقات و فناوری در این بازدید بود.
دکتر محمدعلی زلفی گل و معاونان پژوهشی و فناوری و نوآوری این وزارت در نشستی که با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: عمده ترین کاری که ما تلاش می نماییم در سال جدید انجام دهیم این است که شرایطی را ایجاد نماییم که افراد صاحب ایده، فرصتی برایشان ایجاد شود که بتوانند ایده خودرا در میدان عمل آزمایش نمایند و شرایط تبدیل شدن ایده به محصول قابل عرضه در بازارهای داخلی و خارجی برای آنان برقرار شود.
وی اضافه کرد: تلاش می نماییم در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، موسسات شتاب دهنده را مستقر نماییم و تسهیلات به آنها دهیم تا بتوانند افراد صاحب ایده را جذب و شرایطی ایجاد کنند که ایده های آنها در راه تبدیل شدن به تولید قرار گیرد و در نهایت به شرکت های دانش بنیان تبدیل شوند.
دکتر زلفی گل با قدردانی از مقام معظم رهبری برای نامگذاری سال جاری بعنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین اظهار داشت: با اهمیت ترین مشکل کشور هم اکنون بیکاری است و با اهمیت ترین راه حل از بین بردن بیکاری و ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است. پس انتظار می رود همه کشور بسیج شوند و با حمایت ها و اختصاص امکانات به علم و فناوری مشکل اشتغال کشور را حل نماییم.
وزیر علوم در این جلسه بر ضرورت انتقال تجارب مفید پارک علم و فناوری پردیس از بدو تاسیس تا حالا به مدیران پارک های علم و فناوری وزارت علوم و تشکیل نشست های مشترک برای هم افزایی ظرفیت و توانایی ها در امتداد تحقق شعار سال تاکید نمود.
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این بازدید اظهار داشت: امیدوار هستم امسال سال خوبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان باشد. نامگذاری این سال از آن فرصت های استثنایی است که در اختیار فعالان این حوزه قرار گرفته است.
ستاری اضافه کرد: تفاهمی که در دولت داریم و در جلسه هیئت دولت تاکید شد این است که معاونت علمی با وزارتخانه های اصلی اقتصادی کشور، برنامه های اینها را {در حوزه دانش بنیان} تا اختتام فروردین ماه نهایی می کند و در دولت به تصویب می رساند. وزاری بزرگ اقتصادی و تمام بازیگران اصلی اقتصادی کشور باید به این حوزه بیایند و در کنار ما از این فرصت طلایی استفاده کنند.


منبع:

1401/01/14
13:08:49
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website