معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:

دانش بنیان شدن صنایع بزرگ باید یک فرهنگ عمومی شود

دانش بنیان شدن صنایع بزرگ باید یک فرهنگ عمومی شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست هم اندیشی با وزیر صمت: شعار سال و فرمان مقام معظم رهبری در خصوص دانش بنیان شدن صنایع بزرگ باید به فرهنگ عمومی تبدیل گردد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این جلسه با اشاره به اینکه زیست بوم فناوری و نوآوری باید زمینه را برای توسعه کسب و کارهای دانش بنیان فراهم و صنایع را دانش بنیان کند، اضافه کرد: باید به تمام افرادی که ایده و انگیزه دارند، توجه ویژه کرد و نه فقط وزارت صمت بلکه تمام مردم، بازار و جامعه باید در فرهنگ دانش بنیان شدن نقش ایفا کنند.
وی اشاره کرد: امروز در کشور برای دانش بنیان شدن نیاز به همدلی و همصدایی است که باید تمام وزارتخانه ها دراین زمینه نقش ایفا و همکاری کنند.
ستاری اضافه کرد: امروز تفاهم های خوبی با دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی داشتیم و بسیار امیدوار هستیم و در آینده ای نزدیک، سند کوتاه مدت تهیه و ارائه شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی کامل را برای همکاری با تمام وزارتخانه ها خصوصاً وزارت صمت داراست.
شهرک های صنعتی، پارک های فناوری می شوند
«رضا فاطمی امین» وزیر صمت در حاشیه جلسه هم اندیشی وزارت صنعت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: شعار امسال برای تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین کاملا دقیق و حرفه ای است و با همکاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سه سطح ورود خواهیم کرد که شامل تبیین شاخص ها و اولویت هاست و در مورد صادرات هم باید مشخص شود چه محصول هایی ارزش دارد و دانش بنیان ها معیار پیدا می کنند. همین طور بنگاه های بزرگ ارزیابی می شوند و بنگاه ها و کسب وکارهایی که بازار پیدا می کنند در شاخص ها و رتبه بندی ها و اهداف باید معیارهای دانش بنیان پیدا کنند.
فاطمی امین اظهار داشت: به زودی الگوی کاملی از هماهنگی هایی که در جلسه امروز با معاون علمی و فناوری رئیس جهموری انجام شد، منتشر خواهد شد و در چند هفته آتی نقشه راه کامل و عملیات دقیق تدوین و مشخص می شود هر ماه چه اتفاق هایی رخ می دهد و گزارش عملکرد به مردم و رهبری ارائه خواهیم داد.

1401/01/07
12:12:18
5.0 / 5
363
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كسب و كار , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Link website