مذاکرات فناورانه ایران و ازبکستان در محل صندوق نوآوری

مذاکرات فناورانه ایران و ازبکستان در محل صندوق نوآوری

لینک وبسایت: مدیر اجرائی صندوق پشتیبانی از علم و فناوری ازبکستان با حضور در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با معاون توسعه این صندوق درباب همکاریهای فناورانه دو کشور ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، «بنیاد جون آخانوف» مدیر اجرائی صندوق پشتیبانی از علم و فناوری ازبکستان با حضور در محل صندوق نوآوری و شکوفایی با «سیاوش ملکی فر» معاون توسعه این صندوق ملاقات و گفتگو کرد.
در این دیدار مطالبی همچون همکاریهای طرفین در حوزه های انتقال تکنولوژی، پذیرش و اعزام هیات های تجاری و فناوری، برگزاری جلسات B۲B، توسعه صادرات، استقرار شرکت های ایرانی در پارک علم و فناوری «یاشناباد» و سایر مناطق فناوری و صنعتی ازبکستان، تولید مشترک و صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان ایرانی و ازبکی به کشورهای حوزه CIS مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ایجاد صندوق مشترک سرمایه گذاری از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این دیدار بود که طرف ازبکی از آن استقبال کرد و مذاکراتی نیز پیرامون آن شکل گرفت.
بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، بحث همکاری در قالب سازمان همکاری اقتصادی اکو (ECO) نیز در این دیدار مطرح و قرار شد صندوق نوآوری و شکوفایی سال آینده (۱۴۰۱)میزبان اولین جلسه روسای صندوق های فناوری و تامین کننده های مالی حوزه اکو باشد.


منبع:

1401/01/01
12:51:02
5.0 / 5
384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Link website