وزیر ارتباطات:

مدافع فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم

مدافع فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم

به گزارش لینک وبسایت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وزارت ارتباطات همواره مدافع فعالان و عرضه دهندگان خدمات در زیست بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، هست و خواهد بود.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش، «عیسی زارع پور» جمعه شب در پست اینستاگرامی خود به همکاری دولت و بخش خصوصی اشاره کرده و نوشت: وزارت ارتباطات همواره مدافع فعالان و عرضه دهندگان خدمات در زیست بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، هست و خواهد بود.
وی با تکیه بر این که بخش خصوصی باید دولت را همراه خود بداند تا با همه وجود در طرح های کلان مشارکت کند، اضافه کرد: بر مبنای یکی از بندهای قانون بودجه ۱۴۰۰ اپراتورهای مخابراتی که اعتبار پروانه آنها در سال ۱۴۰۰ خاتمه می یافت باید برای تمدید پروانه هم مبلغ قابل توجهی بعنوان حق امتیاز می پرداختند و هم مبلغ حق السهم دولت برای آنها ۱۰ درصد بیشتر لحاظ می شد.
زارع پور اضافه کرد: در صورتی که برای دیگر اپراتورهای مشابه که سررسید پروانه آنها سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۱ بود چنین حکمی نبود. این تکلیف شرکتهای کوچک فاقد شبکه را با بحران جدی مواجه کرده، امکان رقابت و تداوم حضور در بازار را از آنها سلب و از گردونه عرضه خدمات دسترسی به شبکه خارج می کرد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: پیگیری های مختلف وزارت ارتباطات از مراجع مختلف و عرضه نظرات کارشناسی نهایتا منجر به عرضه نظریه حقوقی معاونت قوانین مجلس شد. طبق این نظریه، شرکتهای ServCo (ارائه دهنده خدمات ارتباطی ثابت) و MVNO (اپرتور مجازی موبایل) که شبکه مستقل ندارند مشمول این حکم نخواهند بود و می توانند بدون دغدغه به عرضه خدمات خود برای تأمین ارتباطات و تسهیل دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات و انواع خدمات مبتنی بر آن ادامه دهند.منبع:

1400/12/29
12:40:44
5.0 / 5
462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website