وزیر ارتباطات:

هیچ اپراتوری حق افزایش خودسرانه تعرفه را ندارد

هیچ اپراتوری حق افزایش خودسرانه تعرفه را ندارد

به گزارش لینک وبسایت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هیچ کسی به بهانه افزایش حق السهم اپراتورها به دولت در بودجه، حق افزایش تعرفه را ندارد. این وظیفه بر عهده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، عیسی زارع پور در حاشیه «همایش کنفرانس ظرفیت با موضوع شبکه ملی اطلاعات و فیبر نوری (FTTX)» که امروز در پژوهشگاه ارتباطات برگزار شد، به خبرنگاران اظهار داشت: تعرفه ها باید بنا بر اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اصلاح گردد و تنها بواسطه آن حق افزایش تعرفه وجود دارد.
وی اشاره کرد: سال قبل افزایش ۱۰ درصدی حق السهم را داشتند، البته شامل بسیاری از اپراتورها نمی شد اما الان این ۲ درصد نباید بهانه ای برای افزایش نرخ باشد. طبق روال معمول، تعرفه ها اصلاح خواهد شد اما ربطی به ۲ درصد ندارد. درحال پیگیری از شورای نگهبان هستیم تا این ۲ درصد حذف شود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: در دولت سیزدهم به دنبال راه اندازی یک شبکه پرسرعت، امن و پایدار هستیم. بارها گفته ام که تنها راه رسیدن به این هدف، استفاده از فناوری فیبرنوری و توسعه این شبکه تا درِ منازل و کسب وکارها است.
وی اشاره کرد: این پروژه بسیار بزرگ است اما دولت سیزدهم خودرا برای انجام این کار آماده کرده است. تولیدکنندگان اعلام نموده اند که نیاز به حمایت دارند، بیشترین حمایتی که می توان از آنها کرد، زمانی است که پروژه فیبر نوری سرعت بگیرد که خود به خود چرخ صنعتی تولیدکنندگان تجهیزات نیز به حرکت درمی آید.
زارع پور اشاره کرد: دولت برای سرعت گرفتن این پروژه یک بسته پیشنهادی را آماده کرده که روز گذشته نخستین قدم را در این راستا برداشت. در این نشست مصوب کردیم دولت از سه درصدی که بعنوان حق السهم از اپراتورهای ثابت دریافت می کند، برای کسانی که فیبر نوری ارائه می دهند، بگذرد تا این مقدار صرف توسعه فیبر نوری شود.
وی اضافه کرد: یک بسته حمایتی دیگر پیش بینی کرده ایم که یا در جلسه آخر هیات دولت یا در نخستین جلسه بعد از تعطیلات نوروز، مصوبه آنرا نیز دریافت خواهیم کرد. نمایشگاه جانبی کنفرانس ظرفیت نیز نویدبخش این حرکت است. تولیدکنندگان همگی خودرا آماده کرده اند تا در این پروژه همراه دولت باشند. نهضت راه اندازی که راه بیفتد، تمام شرکت هایی که امروز در این نمایشگاه حضور داشتند و دیگر تولیدکنندگان تجهیزات ICT، حتما تشویق و حمایت خواهند شد.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: ما هر کمکی را که تولیدکنندگان نیاز داشته باشند، به آنها ارائه می دهیم. جهت بررسی نیازهایی که وجود دارد، کمیته ای تشکیل داده ایم که رئیس سازمان تنظیم مقررات در راس آن قرار دارد. هر مشکلی که وجود داشته باشد، احصا می شود و اگر نیاز به مصوبه دولت باشد، ما ورود می نماییم تا بهترین نتیجه را بگیریم.
زارع پور اضافه کرد: در این مصوبه که در دست بررسی می باشد، می خواهیم قسمتی از یارانه را به اپراتورهای ثابت و سیاری بدهیم که پورت روشن فیبر نوری را تحویل ما بدهند. مصوبه روز گذشته دولت نیز به همین مساله اشاره داشت که به ازای هر پورت فیبر نوری که راه اندازی شود، دولت حق السهمی از اپراتور دریافت نمی نماید. این موجب به وجود آمدن انگیزه برای اپراتورهای سیار و ثابت می شود.
وی اشاره کرد: ما آمادگی این را داریم که برای مردم که متقاضی استفاده از این خدمت هستند نیز حمایت هایی را انجام بدهیم. بطور مثال هزینه مودم و سیم کشی داخل ساختمان را در قالب اقساط در اختیار مردم قرار بدهیم. هزینه سیم کشی داخل ساختمان و فیبر نوری حدود سه میلیون تمام است که یا اپراتور به شکل قسطی با مردم حساب خواهدنمود یا یارانه را به مردم می دهیم تا این حرکت با سرعت جلو برود.منبع:

1400/12/24
13:18:35
5.0 / 5
533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website