ستاری:

استخدام دولتی به معنای از دست دادن استعدادهای کارآفرینی است

استخدام دولتی به معنای از دست دادن استعدادهای کارآفرینی است

به گزارش لینک وبسایت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: استخدام دولتی به معنای از دست دادن استعدادهای کارآفرینی است. جوانان می توانند آینده را با دستان خود بسازند و به واسطه توانمندی های خود، ایده های خویش را شکل دهند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری در مراسم اختتامیه «دومین دوره مسابقات ره نشان» که به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، عنوان کرد: توسعه بیشتر از این که مفهوم نرم افزاری و سخت افزاری باشد، یک مفهوم فرهنگی است؛ تفاوت حالا کشور ما با کشوری که در سالهای گذشته و در زمان ابوریحان و فارابی داشتیم، همین فرهنگ است.
وی بیان نمود: اتفاقی که در سالهای اخیر افتاده است، بخصوص از سال ها پیش و از زمان پیدایش نفت در کشور، نابودی فرهنگ کارآفرینی و از دست دادن نیروی انسانی کارآفرین است.
ستاری خطاب به برگزیدگان این مسابقات اظهار داشت: فرق من که در آستانه ۵۰ سالگی هستم با شما جوانان در داشتن زمان و آینده است؛ شما جوانان یک دنیا انتخاب دارید و زمان جلوی راه شما وجود دارد. مقرر است شما این آینده را با دستان خود بسازید و به واسطه توانمندی های خودتان، ایده های خویش را شکل دهید.
وی افزود: تصمیماتی که شما جوانان هم اکنون می گیرید، در شکل دهی دنیای آینده شما خیلی مهم می باشد و باید بدانید بیشتر از هر چیزی به اعتماد به نفس نیاز دارید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به این که نوآوری بزرگترین موهبت خدا به بشر است، اظهار داشت: نوآوری است که انسان را از حیوان جدا کرده و این ذهن خلاق بشر است که باعث تفاوت شده است.
ستاری اضافه کرد: اگر بخواهیم در جامعه تغییر ایجاد نماییم، هزینه های جسمی و مالی فراوانی دارد و باید این هزینه ها را برای تغییر داد؛مسابقاتی مانند ره نشان سبب می شود که جوانان برای آینده آماده شوند. نباید تیم های برگزیده رها شوند، سیستمی باید برای پیگیری و به نتیجه رسیدن فعالیتهای این جوانان و ارتباطشان با صنعت وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: بزرگترین خیانتی که پول نفت با ما کرد این بود که فرهنگ کارآفرینی را از ما گرفت و به جایی رسیدیم که این ملت نمی توانند بدون پول نفت زندگی کنند، کارمندان دولت فکر می کنند اگر میز خدمتشان را بگیرند، از گرسنگی می میرند در صورتیکه هر کدام از این افراد دارای توانایی و تحصیلات هستند که می توانند از آن برای کسب درآمد استفاده کنند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، در انتها ابراز امیدواری کرد که با توسعه فضای کارآفرینی که بین تیم ها شکل می گیرد، اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ سازی اتفاق بیفتد.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، برترین های دومین مسابقه ره نشان در پنج حوزه حمل و نقل، زیست فناوری، هوشمندسازی، انرژی، معدن و مواد عصر امروز چهارشنبه هجدهم اسفند ماه طی مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و سیدمحمد صادق موحد معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان و شرکتهای صنعتی حامی مسابقه در سالن همایش های صدا و سیما معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.


منبع:

1400/12/19
14:26:31
5.0 / 5
329
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website