تغییر دمای سیال با مبدل های حرارتی ایران ساخت امکان پذیر شد

تغییر دمای سیال با مبدل های حرارتی ایران ساخت امکان پذیر شد

یک شرکت دانش بنیان محصولی طراحی نموده است که برای خنک یا گرم کردن سیال در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، احسان فردثابت مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهران مبدل اظهار داشت: مبدل حرارتی لوله پوسته ای با آلیاژهای خاص محصول تولیدی این شرکت است. طراحی و ساخت انواع این نوع مبدل ها کاملاً توسط این شرکت انجام می شود و در پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و صنایع پایین دستی نفت مانند صنایع سیمان و فولاد کاربرد دارد.
وی بیان نمود: مبدل حرارتی لوله پوسته ای یکی از رایج ترین و کاربردی ترین روش های انتقال حرارت غیرمستقیم سیالات مختلف است که بیشتر در محیط های صنعتی و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. مبدل حرارتی لوله پوسته مجموعه ای از پوسته استوانه ای شکل و لوله های حرکت سیال به منظور افزایش یا کاهش دمای سیال موجود در لوله ها در صنایع مختلف است.
فرد ثابت افزود: مبدل های حرارتی دارای انواع مختلفی هستند که در همگی هدف، انتقال حرارت بین سیالات است و در بعضی انتقال حرارت مستقیم و در بعضی به صورت غیرمستقیم انجام می شود.
وی اظهار داشت: این مبدل ها معمولاً برای خنک یا گرم کردن یک مایع یا گاز مانند اسید و روغن یا خنک کردن هوای فشرده برای گرفتن رطوبت مورد استفاده قرار می گیرند. با عنایت به مزایای بسیار زیادی که استفاده از مبدل های حرارتی در صنعت دارد، کاربرد آن رو به افزایش است.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این محصول کاملاً بومی سازی شده و صرفه جویی ارزی خوبی به دنبال داشته است. هم اکنون در این شرکت ۱۲ نفر به صورت مستقیم و حدود ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول فعالیت هستند.
وی با تکیه بر این که مبدل حرارتی لوله پوسته ای با آلیاژهای خاص تولیدی این شرکت دارای کیفیت بالایی است، اظهار داشت: این محصول قیمت بسیار پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارد، ولی ازلحاظ کیفیت قابل رقابت است.


منبع:

1400/12/18
13:55:36
5.0 / 5
387
تگهای خبر: آموزش , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Link website